logo

Reklam Alanı
 • 15 Mar 2018 10:07 - Okunma Sayısı: 1.457 - Yorum Yaz (10)

  Mengen.Gen.TR 14 YAŞINDA

  Mengen.Gen.TR 14 YAŞINDA

  MENGEN SEVDASI İLE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ HİZMETTE 13 YILI GERİDE BIRAKTIK
         15 Mart Hüseyin VARLIK ve Mengen.Gen.TR nin doğum günü
  Aşçılar Diyarı Doğa Harikası olan ilçemiz MENGEN’de tam 14 sene önce kurmuş olduğumuz internet haber, tanıtım, fotoğraf ve paylaşım ortamının 14. yılını Mengen sevdası ışığında kutluyoruz.
  Çok sayıda gönüllü kişinin emek ve destek verdiği Mengen.Gen.TR internet sitemiz 15 Mart 2005 yılında açıldı.
  Mengen.Gen.TR, ilçemizle ve aşçılık camiası ile ilgili önemli yayınlara, araştırmalara, kitaplara ve birçok internet sitesine kaynak olmaya da devam ediyor. Mengen.Gen.TR internet sitemiz bu yönüyle de ilçemiz için önemli, büyük bir arşiv niteliğinde.
            Mengen 70 yaşında bunu degerlendirelim
  1948 yılında kurulan ilçemiz Mengen’in tarihini son 14 yılında aralıksız bir şekilde kaydetmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda geçmişe de ışık tutmaya ve bilinmeyenleri, iz bırakanları açığa çıkarmaya devam ediyor.Mengen bu yıl 70 yaşında bir ilçe dilegimiz bunun degerlendirilmesidir.
   
  “www.mengen.gen.tr” internet sitemiz ile birlikte önemli bir arşiv niteliğinde olan “www.mengenarsiv.com” internet alan adımız da hizmete kesintisiz devam ediyor.
               
               Mengen.gen.tr Oğlumun doğum günü hediyesi
  “Mengen” adına her platformda çok yakışan ve dillere pelesenk olan “TOPRAĞIN YEŞİLE İNSANIN YEMEĞE DOYDUĞU YER” sloganı sahibi oğlum Varol Varlık’ın emekleri ve sürprizi ile sitemiz 2005 yılında yayın hayatına başladı. Bir evladın babasına yaptığı en güzel doğum günü hediyesidir.
  Mengen.Gen.TR oğlum Varol‘dan bana benden ise Mengen Sevdalılarına hediyedir.
  Bugün internet gazetemizin yanı sıra arşivimizde bulunan eserlerimizle, yaklaşık 3 yıldır yayın hayatına devam eden MENGEN TV ile tarihe sadece yazı ve fotoğraflarla değil videolarla da katkı yapmaya devam ediyoruz.
         35 Yıllık gazetecilik deneyimimizle devam ediyoruz
    Mengen’de ulusal  ve yerel basın hizmeti ile 35 yıldır Mengen Sevdalılarının hizmetindeyiz.10 Yıl AKAJANS,20 Yıl TRT  ve 30 Yıldır ANADOLU AJANSI Muhabirliği  deneyimimizle MENGEN.GEN.TR internet gazetemiz okuyucularımıza hizmetini sürdüyor.
   Mengen.Gen.TR internet sitesinin arka planında, görünmeyen ama önemli destek olan büyük bir ordu bulunuyor.
  Bu bağlamda MENGEN SEVDALILARI ile ne kadar övünsek azdır.
  Kendisine şükranlarımızı sunduğumuz Aydın ERÇELİK, Sitemizin arşivinden yararlanılarak Geçmişten Günümüze Mengen ve Aşçılık kitabı hazırladı ve bu kitap Mengen tarihinde arşiv niteliğinde önemli bir iz bıraktı.
  Mengen.Gen.TR’ye emek veren gönüllü grubumuza, yazarlarımıza, fahri muhabirlerimize, enerji ve güç aldığımız MENGEN SEVDALILARINA desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
   
  MENGEN SEVDALILARINA ve MENGEN SEVDAMIZA adadığımız yaşam biçimimiz olan Mengen.Gen.TR ile 13 yılı doldurduk. Kutlu olsun.
  İletişim ve bilişim çağının olanakları ile çıktığımız yolda, amacımız doğrultusunda okuyucularımızla el ele, gönül gönüle çalışmalarımıza devam ediyoruz. MENGEN’de yaşam sürdürmek, MENGEN’de görevli olmak, MENGEN’liyim diyebilmek, MENGEN ismi ile özdeşleşmek, MENGEN için yarışta bulunmak, gurbette de olsa MENGEN sevdası ile adım atmak, marka olan ismimize layık olabilmek, beşikten mezara MENGEN için nefes tüketmek, doğanın koynunda yaşamak, MENGEN’e layık olabilmek ancak MENGEN SEVDASI ile olur.
  Önemli amaçlarımızdan birisi de MENGEN SEVDASI’nın ilçemizde hizmet ve yatırımlara dönmesinde katkılar sağlamaktır.
  Doğum günün kutlu olsun MENGEN.GEN.TR
  Hüseyin VARLIK
   
  Sitemizin on üç yılın sonunda gelmiş olduğu noktaya baktığımızda hiçbir şeyin zannedildiği kadar kolay olmadığını söylemek gerekiyor. Sitemizin bugünlere gelmesi için gözle görülen veya görülmeyen çok sayıda destek olan ve emeği geçen kişiler var. Destek olanlara ve emeği geçen herkese tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
  Mengen.gen.tr izleyicileri ile varlığını sürdürecektir. Mengen’de olumlu değişimlerde büyük oranda etkisi olan internet gazetemiz Mengen.Gen.TR için küçük de olsa çivi çakmış olanlar ile en baştan beri hep yanımızda olup emeği geçenlerin yaptıklarını çok önemli buluyorum. O kadar önemli ki sitemizde atılan her adım özellikle yeni neslin “sorgulayan bir toplum” olmasını sağlamada atılan bir adımdır.
   
  Mengenimiz için ilk günden bu yana söylediğim “Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu Yer” sözünün dillere pelesenk olmasından mutluluk duyuyorum. Bugün öyle bir noktaya geldi ki Mengenimize gurur duyarak yakıştırdığım bu söz bugün herkesin dilinde. Mengenli olmayanlar bile “Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu Yer” dendiğinde Mengen’in kastedildiğini biliyor. Çok yakıştı Mengen’ime.
  Mengen’imizin aşçılık alanında önemi her geçen gün artarak devam ediyor. Mengen.Gen.TR olarak buna bir nebze de olsa katkıda bulunuyorsak mutluluk duyarız. Mengen bu alanda artık sınıf atladı, üst sınıfa çıktı. Mengen “Dünya Aşçı Merkezi“dir. 
  Kusurumuz varsa affola.
  Hayat Bir Sevdadır, Yaşamasını bilene…
  Doğum günü hediyesi olan sitemize Nice nice -13- yıllar..
  Toprağın yeşile, insanın yemeğe doyduğu lezzet ustalarının ata ocağı aşçılar diyarı MENGEN’den herkesi sevgi ve özlemle tekrar selamlıyorum.
   
  Mengen.Gen.TR Ekibinden Saygılar
  Varol VARLIK

  #

  YORUM YAZ

  #

  Mengen.Gen.TR 14 YAŞINDA” Yazısı için Yorumlar

  1. sinan gökdemir dedi ki:

   USTA.NİCE YILLARA.NİCE YILLARADA.BUGÜN SENİN DOĞUM GÜNÜN BİLDİĞİM KADARI İLE.11 YAŞINA GİRMİŞSSİN.ASLINDA DAHA OLGUN GÖSTERİYON GİBİ GELDİ BANA.UZUN SAĞLIKLI NEŞİR HAYATI İLE BİRLİKTE SENİNDE HUZUR İÇİNDE YAŞAMINI İDAME ETTİRMENİ DİLERİM.SENİ SEVİYORUM.AİLENİZLE BERABER NİCE YILLARA.İYİKİ VARSINIZ.

  2. Aydın ERÇELİK dedi ki:

   MENGEN.GEN.TR VE MENGEN HALKI HEP BERABER NİCE ONBİR YILLARA. AYDIN ERÇELİK

  3. Çökelezoğlu dedi ki:

   MENGEN GEN TR İYİKİ VARSIN, DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR YAŞANTIYI BİZE GÜNLÜK HABERDAR EDEN AŞÇILAR DİYARININ GURURU MENGEN GEN TR.DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN. NİCE YILLARA.

  4. AHMET dedi ki:

   iyi ki varsınız

  5. M.SARGIN dedi ki:

   MENGEN SEVDALILARININ GÖZÜ KULAĞI, MENGEN’İN DÜNYA’YA PENCERESİ

   NİCE BAŞARILI YILLAR DİLERİM

  6. turgut tabak dedi ki:

   Kutlarım, nice sağlıklı yaşlara…

  7. Kamil OĞUZ dedi ki:

   Hüseyin Bey, yeni yaşınızda da başarılarınızın devamını dilerim.Bizim gibi Mengen dışında olanların, gözü, kulağı oldunuz.Sizin gibi bir değere sahip olmak, Mengen için bir şanstır.Ömür boyu sağlıklı ve mutlu çalışma hayatı dilerim.Umarım Mengene geldiğimde sizle bir çay içebilirsem, çok sevineceğim.Saygı ve sevgilerimle.

  8. İzzet SARIUSTA dedi ki:

   Başarı dolu nice yıllar dileklerimle;emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.Mengen’e selam ve sevgiler…

  9. nadi eker dedi ki:

   sağlıklı nice yıllara

  10. Adnan Sönmez dedi ki:

   Doğum gününüzü kutluyor, meslek hayatınızda başarılar diliyorum