logo

Reklam Alanı
 • 14 Mar 2019 22:28 - Okunma Sayısı: 402 - Yorum Yaz (3)

  15 Yaşımızı Kutlama Mesajları

  15 Yaşımızı Kutlama Mesajları

  15 Yaşımızı Kutlama Mesajları

  ‘mengen.gen.tr’ İLE BERABER GEÇEN 15 YIL  -Aydın ERÇELİK-

  Zaman su gibi akıp geçiyor, her şey daha dün gibi.

  Mengen.gen.tr de yayınlanan ilkyazımı hatırlıyorum. ‘Fatih KILIÇ’IN Ardından’ başlığını taşıyordu.

  1980’lerin Mengen Kaymakamı olan Sayın Ali Cafer AKYÜZ ile yaptığım ‘Mengen Aşçılık ve Turizm Festivalinin Tarihçesi’ ve ‘Mengen Aşçılar Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinin Tarihçesi’ konulu mülakatlar.

  Mengen Belediye Başkanlarından Sayın Sadık ERDOĞAN ile yaptığım ‘Mengen Meslek Yüksek Okulunun Tarihçesi’ ve ‘Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL Mengen’de’ konulu mülakatlar.

  Atatürk’ün 15 yıl baş aşçılığını yapan merhum Mehmet ÖZMEN’İN hayatını konu alan ‘Atatürk’ün Sofrası’ adlı araştırma yazım.

  Mengen’de merhum Halit AKÇATEPE’Yİ misafir ettiğim günler.

  Mengen.gen.tr’nin imtiyaz sahibi Sayın Hüseyin VARLIK ile beraber hazırladığımız ‘Geçmişten Günümüze Mengen ve Aşçılık’ adlı kitap.

  Mengen.gen.tr adına katıldığım Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Mengen Aşçılık Geleneği’ çalıştay.

  İlçemizde her yıl düzenlenen festivallerden haberler.

  Mengen.gen.tr nin katkıları ile birincisi geçen sene düzenlenen Mengen Yöresel Tatlar, Giyim ve Kültür Şenliği.

  Bu günler ne güzel günlerdi, bugünler ne muhteşem günlerdi.

  Bu muhteşem günleri mengen.gen.tr ile beraber yaşadık.

  Gurbette Mengen hasreti ile yaşayan bizlere her gün memleketimizden bazen acı bazen de tatlı haberler veren mengen.gen.tr ve onu marka yapan imtiyaz sahibi Sayın Hüseyin VARLIK’I kutluyorum.

  Mengen.gen.tr ve onun imtiyaz sahibi olan Varlık Ailesine sağlık ve mutluluk içinde başarılarla dolu nice on beş seneler dilerim.

  Aydın ERÇELİK, 14.3.2019

   

   Murat KAYAR

  Mengen.Gen.Tr İlçemizin adeta dünyaya açılan kapısı olmuş, ilçemizin tanıtımında aktif rol oynayarak, bundan 15 yıl önce Fotoğraf Sanatçısı Sayın Hüseyin Varlık’ın yönetiminde ‘’Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu YER’’ sloganıyla yayın hayatına başlamıştır.

  Mengen.Gen.Tr, Mengen kültürüne, sanatına ve eğitimine önemli destek sağlamış, güvenilir haberciliğin de adresi olmuştur. İlçemizin ata mesleği olan aşçılık mesleğinin gücünü, sesini tüm dünyaya yansıtmaya azami gayret göstermiştir.

  ‘’Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu YER’’ sloganıyla yayın hayatına başlayan Mengen.Gen.Tr internet gazetesinin 15. kuruluş yıldönümünü kutlar yayın hayatında başarılar dilerim.

  Murat KAYAR

   

  NİCE MUTLU YILLAR  -İsmail KARTAŞ –

  Mengen gen tr

             İyiki Doğdun Hüseyin Varlık -İyiki Doğdun Mengen.gen.tr

  Gönlümüzün değerli insanı Hüseyin varlık ailesi ve Mengen gen tr kurucusu güzel insan. Sizlerin ‘’Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu Yer’ ’Denildiği zaman bizlere Mengen sevdamızı aşıladın. Sizlerin varoluşu bizlere enerji kattı görgü kurallarımızı artırdı. Benim ne yapabilirim düşüncelerimi daha da artırdı iyiki varsınız. ‘’Sizler Bir Mengen ilçemizin bir veri bankası olduğunu unutmayalım.’’

  Her zaman düşündüğüm ‘’ne olduğum değil ne olacağım ‘’ anlamı beni çok etkiler ve de yapabileceğim elimden gelen her konularda çevreme nasıl yardımcı olabilirim düşüncelerimle bu günlere geldik, Allah nasip ederse yapmaya da devam edeceğim.

  Her ne kadar baba ocağında kısa süre kalsam gönlüm her zaman köyümde sevdiklerimle beraber olmak, Mengen ilçemize nasıl bir katkı sağlamak için ne yapabirim düşüncelerindeyim. Kendim hiçbir zaman art düşünceli olmadım. Bizim güzel Mengen’imiz iyiliklere, güzelliklere her zaman layık olacak ve bizleri bir başkaları bölemeyecekler.

  Mengen Aşçılık ve Turizm Meslek lisesin’ den mezun olan öğrenci kardeşlerimiz ’in birlik ve beraberliklerini gördükçe göğsüm kabarıyor.

  Şunu söylemeden geçemeyeceğim bizlere değer verip üzerimizde emeği olan rahmetle andığımız ustalarımız için birlik ve beraberliğimizi perçinleyip doğup büyüdüğümüz topraklara bilgi ve becerilerimizi katarak çoğaltmamız gerekir düşüncesindeyim.

  İnsanoğlu yaptıkları işlerle anılır ‘’ mal mülk hepsi boş’’ bizler misafir olduğumuz bu dünyada bilgi birikimlerimizi paylaşarak çoğaltırsak nasıl bir dünyada yaşadığımızı çok güzel göreceğimize inanmaktayım.

  Çok değerli Hüseyin Varlık ailesi Sizler bizlere çok iyi kültürümüzü aşıladınız, Mengen’in siyasi ekonomi durumlarını devamlı sizlerden bilgilendik sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. En güzel günler sizlerin olsun sağlıkla kalın.

  -İsmail KARTAŞ- Manavgat Aşçılar Derneği Başkanı

   

   

  Değerli Arkadaşım, Dostum Hüseyin Varlık, 

  Çektiğin eşsiz fotoğraflarla oluşturduğun dev arşiv, cennet Mengen’imizin hafızası oldu. İlk fotoğraftan itibaren hepsini inceleyen birisi güzel ilçemizin tarihini bütün netliği ile görebilir.
  Bu çok faydalı misyonun üstüne, kurup yayına aldığın Mengen. Gen. Tr sitesi ile bu kez birkaç işlevi birden yerine getirmeye başladın. Mengen’imiz ile Gurbet arasında canlı bir iletişim ağı oluşturdun. Mengen dışında yaşayan dostlarımız senin siten üzerinden köylerini, mahallelerini izlemeye başladılar. Mengen’liler birbirleri ile iletişim kurdular. Gurbette ve Mengen’de yaşayanlarda bir hemşerilik bilincini yükselttin. Mengen için projeler ürettin.
  Emeklerine sağlık.

  Nice 15 yıllara. Çok teşekkürler.

  Adil GÜRKAN Turizmci

   

   

  Sosyal Medya Mesajları

  Selçuk Albaş Eline sağlık emeğine salık mengenin tanıtımına sağladığın herşey için teşekkürler Mengen sevdalısı abim

  Avni Turhan
  Avni Turhan nice başarılı senelere.

  Ismail Karataş Nice mutlu yıllara megenin unutulmaz insanı Bizleri habersiz bırakma. Her şey gönlünüzce olsun
  Başarılar dilerim ??????????

  Kadir Soluğanoğlu Vealeykümselam hayırlı günler

  Ömer Altunay
  Ömer Altunay ALEYKUMSELAM Nice güzel 15 yıllara sağlık başarı dolu yıllar dileğiyle

  Emrullah Özen
  Emrullah Özen Yesil guzel mengenim

  Ali Eserli

  Tebrikler sevgili arkadaşım

  Kemal Işık
  Kemal Işık Gunaydin. Iletisim. Demek

  Gülhan Aysan Üçer
  Gülhan Aysan Üçer Daha nice uzun yıllara ????

  Şenol-Nurhan Gökdemir
  Şenol-Nurhan Gökdemir DAHA NİCE SENELERİNİZ OLSUN İNŞALLAH HÜSEYİN ABİMİZ ??????

  Menderes Altıntaş
  Menderes Altıntaş Nice 15 seneler

  Fahri Akdemir
  Fahri Akdemir Aleyküm selam nice senelere

  Yaşar Alagöz
  Yaşar Alagöz Benim için MENGEN-GEN TR Mengen ile benim aramdaki iletişimi sağlayan tüm hemşehrilerim hakkında bilgi ulaştıran bir haber portalı.Kuran,yaşatan o güzel insanlara sevgi ve selamlarımı iletir,nice 15 yıllar dilerim.

  Selma Akdoğan
  Selma Akdoğan Güzel memleketimin sesi demek nice 15 yıllara

  Zafer Avcı Mengen gen tr önce yeni yaşını kutlar emeği geçen herkese teşekkür ederim 15 yıldır mengenin haberlerini hüseyin abinin yorumları ile sizlerden alıyoruz daha benim gibi nice almayada inşallah devam edecez.yolun açık olsun mengen gen tr gurbetçinin sıla köprüsü saygı ve sevgilerimle.

  Varol Varlık :Zafer Avcı “Gurbetçinin Sıla Köprüsü”. Teşekkürler.

  Ismail Cavlak
  Ismail Cavlak hayırlı. olsun yolunuz açık olsun doğum gününü kutlar sağlıklı mutlu yıllara ınşallah selamlar

  Yaşar Özkan Mengen gen tr önce yeni yaşını kutlar emeği geçen herkese teşekkür ederim hüseyin varlık abim in yorumları ile mengenimizin haberlerini sizlerden alıyoruz herkese teşekkür ler sevgiler saygılar sunarım.

  Murat Toprak Mengen gen tr memleket demek. silaya özlemi gidermek demek. haber demek. yeşil doğanın hemşehrilerimle buluşması demek. dostluk demek. kardeşlik demek . insanların biribiri ile buluşması kaynaşması demek. her zaman gurbetcilerin en hızlı haber kaynağı demek. memleketime gittigimde sıcak bir kapı demek. ve bunun gibi birçok sayamayacağım konu demek. emeği geçen ve geçmekte olan herkese sevgi ve saygılarımla daha nice 15 yıllara inşallah ??

   

  #

  YORUM YAZ

  #

  15 Yaşımızı Kutlama Mesajları” Yazısı için Yorumlar

  1. turgut tabak dedi ki:

   Kutlarım, nice yaşlara…

  2. mengen.gen.tr ailesinin 15. yılını canı gönülden kutlar, başarılarınızın devamını dilerim. başta hüseyin bey olmak üzere tüm gen.tr ailesine selamlarımı iletirim.esen kalın, hoşçakalın.

  3. serhan peker dedi ki:

   Sn hüseyin abimi kutlarım. nice nice yıllara. 15 yıl uzun bir zaman ve teknoloji her gün çağ atlamakta. Hüseyin abimde sitedeki fotoraf çözünürlüklerini artırarak çok daha etkili bir şekilde yayın hayatına devam edebilir. Sitemiz teknik manada birazdaha geliştirilmeye güncellenmeye ihtiyacı var diye düşünüyorum. Selamlarımı gönderiyorum.