logo

Reklam Alanı
 • 10 Nis 2019 17:29 - Okunma Sayısı: 438 - Yorum Yaz (0)

  174.Yıl Kutlu Olsun

  174.Yıl Kutlu Olsun

  Emniyet Teşkilatının 174.Yılını Kutluyoruz

  Emniyet teşkilatının 174 kuruluş yıldönümü Mengen’de tören ve etkinliklerle kutlandı.
  Hükümet konagı önünde başlayan tören Atatürk anıtına çelenk koyma ile başladı.Törene Belediye Başkanı Turhan BULUT,Garnizon Komutanı Özgen AKGÜN,Emniyet Müdür vekili Başkomser Süleyman CÖMERT,siyasi parti temsilcileri,daire amirleri,sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.
  Polis memuru Volkan BUZALAN’ın yaptığı sunumla Mert KORKMAZ günün anlam ve önemi ile yaptığı konuşmada:

  Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis teşkilatının 174. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duymaktayız. Hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum.
  Şanla, Şerefle yazdığı 174 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, 174. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, Dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır.
  Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir.
  Emniyet teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir.
  Bizler bu görevi yerine getirirken, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyoruz.
  Hukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir.
  Onun için zalim değildir. Adaletlidir. Korkulan değil, güvenilen bir güçtür.
  Türk Polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı., insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde, görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.
  Polisin olayları önlemesi – suçluların yakalanabilmesinde halk desteğinin önemi ile Polis Vatandaş diyalogu ne kadar iyi olursa, başarıya o denli ulaşılacağının bilinmesi gerekir.
  Kendi huzuru ve dolayısı ile hepimizin huzuru için halkımız Polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha güzel günler için Polis Vatandaş el ele olmalıdır.
  Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi Mengen ilçemizde de hep birlikte gururla kutlamanın mutluluğunu tadarken, devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden arkadaşlarımızın aziz hatıralarını rahmetle anıyor, emekli ve gazilerimiz ile halen görevleri başında olan teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum dedi.
  Tören ilçe Emniyet Müdürlüğünde tebriklerin kabulü ve ikramlarla tamamlandı.

   

  #

  YORUM YAZ