logo

Reklam Alanı
 • 04 Ağu 2018 20:57 - Okunma Sayısı: 588 - Yorum Yaz (0)

     33. Festivalimiz Başladı

     33. Festivalimiz Başladı

   33. Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali Coşkuyla Başladı

   

  33.’sü düzenlenen Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivaline her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi büyük oldu.

  Mengen Belediyesi Konukevinin açılış töreniyle başlayan festival, kortej yürüyüşüyle devam etti. Festival alanına gelindiğinde ise renkli bir kalabalık ile birlikte festival açılış töreni gerçekleşti.

   

  Festivale CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Vali Yardımcısı Hakkı Loloğlu, Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın, Bolu Belediye Başkan Vekili Emine Davarcıoğlu, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’un yanı sıra Almanya’daki Mengen ilçesinin Belediye Başkanı Stefan Bubeck, Türkiye Hollanda başkonsolosu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temsilcileri, siyasi ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve yaklaşık 30 bin vatandaş katıldı.

  18 ÜLKEDEN KATILIM OLDU

  Bu yıl da uluslararası statüde devam eden festivalimize ilk kez 18 farklı ülkeden yabancı misafirler katıldı. Yapılan konuşmaların ardından, 7 bölge 70 kent mutfağı standların ziyaretinin 1. Bölümü (35 kent mutfağı)  gerçekleşti .

  YEMEK YARIŞMALARI DÜZENLENDİ

  Akabinde, bayanlar arası yemek yarışması düzenlendi. Sonrasında geleneksel hale gelen down sendromlu çocuklar için Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği tarafından yemek yarışması yapıldı. Halk oyunları gösterileriyle festival programına devam edildi.

  TÜRKİYE’DEN 70 ŞEHİR MUTFAĞI VE 3 ÜLKE MUTFAĞI TANITILDI

  Arkasından  7 bölge 70 kent mutfağı standların ziyaretinin 2. Bölümü (35 kent mutfağı) gerçekleşti. Bunun yanı sıra Almanya, Hollanda ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine özgü yemekler de kendilerine ayrılan özel alanlarda tanıtıldı.

  FESTİVAL EĞLENCESİ KONSERLE DEVAM EDİYOR

  Mithat Körler ve Atiye konserleriyle festivale devam edildi.

  Haber : Sonat Gökdemir

   

  Haber : Sonat Gökdemir

  #

  YORUM YAZ