logo

Reklam Alanı
 • 28 Tem 2018 11:46 - Okunma Sayısı: 368 - Yorum Yaz (0)

  MENGEN’DE YETİŞEN ŞİFALI BİTKİLER(YAKI OTU)

  MENGEN’DE YETİŞEN ŞİFALI BİTKİLER(YAKI OTU)

  MENGEN’DE YETİŞEN ŞİFALI BİTKİLER

  Ben Yalçın OLGUNER Sevgili izleyicilerimiz yöremizdeki bitkileri anlatmadan önce saglığımızla ilgili bir iki bilgi vermek istiyorum.
  Birincisi ve en önemlisi genlerimizden gelen mirasi bilmemiz lazım.İkincisi peygamberimiz(S.A.V) saglığın sogukla ve çok yemekle ilgili olduğunu söylemiş ve duanızı yaparken saglık ve afiyet isteyin demiştir.Burada afiyet huzur ve mutluluktur.Yani şunu demek istemiştir.Duanızda huzur ve mutlu iseniz hastalık daha zor gelir.Huzur ve mutluluk yoksa hastalık daha kolay gelir.Hasta olanında huzuru ve mutluluğu kalmaz.Bizim amacımız hastalığı tedavi etmek değil herkes vücudunda ne hissederse hiç aksatmakadan doktora gitmelidier.Bizim isteğimiz genlerini takip eden insanlarımızın yemelerine,içmelerine ve hareketlerine dikkat etmeleri ve de saglıklı yaşlanmak için genlerinden gelen ya da gelebilecek hastalıklara karşı tedbirli olmak işte burada bazı bitkilerin çaylarını içerek Allah’ın izni ile yaşlanana kadar kimseye yük olmadan saglıklı mutlu yaşayabilmek.Bütün amacımız yardımcı olabilmek,şimdilik saglıcakla kalın.

  Yakı Otu

  Bu bitki erkek hastalığı prostat ile ilgilidir. Bir ilacı devamlı kullandığımız gibi, yakı otunu da yıllara yayarak, kür şeklinde kullanırsak prostat sebebiyle meydana gelen, kanser hastalığına yakalanmadan yaşamımıza devam edebiliriz.

  Kullanılışı :Yakı otu her yıl temmuz-ağustos aylarında çiçekli olarak toplanır ve gölgede kurutulur.

  Kür: 30 gün sabah ve akşam yemeklerinden yarım saat önce demleyeceğiz ve YUDUM YUDUM içeceğiz, birden kafaya dikmeyeceğiz, her ay sonunda 5 ila 7 gün ara vereceğiz. Demlemesine gelince bütün bitkiler gibi, suyu kaynatıyoruz, yalnız bu bitkide bir çay bardağı suyu kaynatıyoruz, üzerine bir tatlı kaşığı bitkiyi atıyoruz, iki dakika demledikten süzüp tatlandırarak içiyoruz. Şifa olsun.

  #

  YORUM YAZ