logo

Reklam Alanı
 • 15 Nis 2019 17:52 - Okunma Sayısı: 330 - Yorum Yaz (0)

  AŞÇILAR BAYRAMI – TURİZM HAFTASI ETKİLİĞİ 

  AŞÇILAR BAYRAMI – TURİZM HAFTASI ETKİLİĞİ 

  AŞÇILAR BAYRAMI – TURİZM HAFTASI ETKİLİĞİ 

  Manavgat Aşçılar Derneği Başkanı Karataş, “Turizm, hizmetle gelişir, sevgi ile büyür” dedi.

  Manavgat Aşçılar Derneği Başkanı İsmail Karataş birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

  Karataş; “Geçen yıllar içerisinde yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisi oldu. Bu günden sonrada daha güzel işlere imza atacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

  Öğrenci ve yeni mesleğe gönül vermiş Turizm çalışanlarına hitaben, Sizlerle ne kadar övünsek azdır, birlik ve beraberlik içerisinde bulunduğumuz zaman bizlerin Manavgat’ımıza ve tarih kokan karış karış illerimiz içinde sizlerle ulaşamayacağımız yer kalmayacaktır.

  Nasıl ki öğrenmenin yaşı yoktur, bizlerde mesleğimizi sevdiğimiz süreç içerisinde yapamayacağımız mesleki işlerin olmadığı anlaşılacaktır.

  Başarılarımızı her zaman emin adımlarla ilerilere taşıyacağız. Artık bizlerin yeni yetişen, kültürlü, okulunu teşekkürlerle bitirmiş, mesleğini seven, saygısını hiç kimselerden esirgemeyen, güzel insanlara, aldıkları bayrağı zirvelere taşıyacak, meslek aşkı ile dolu dostlarımıza gönülden teslim etmelerini istemekteyiz.

  Bizler kutlanan turizm haftasının içerisinde kutlanan Aşçılar Bayramı’nı kutlanılması gurur vericidir. Bizlerde Turizm’le iç içe yaşayan, gelen misafirlerin damak ve göz zevkine hitap eden, gönüllü işini seven birer turizm elçisiyiz. Bizleri bu fırsatı veren işverenlerimizi de burada kutlamak isterim. Turizm, ehil ellerde daima ilerleyecektir.

  Gastronomi dünyasında varız ve varlığımızı daha da perçinleştireceğiz. Bizler zincirin bir halkasıyız, işte o halkaya iyi sarılmamız gerekmektedir.

  Ilıman iklimi, zengin bitki örtüsü, eski medeniyetlerin bıraktığı tarihi eser ve anıtlarla bölgemiz, gelen misafirlerimiz için adeta bir cennettir. Misafirlere karşı güler yüzlü olmak, onları rahatsız etmemek, değerinden yüksek ve zorla satış yapmamak gerekir.

  Onların memnun ayrılması, bölgemize daha çok misafirlerin gelmesini sağlar. Daha çok turist ise bizlerin de daha çok kazanması demektir.

  Karataş Aşçılar Bayramı ve Turizm haftası nedeni ile 2019 yılı sezonunun bölgemize hayırlı olması gönülden istiyorum dedi.

  #

  YORUM YAZ