logo

Reklam Alanı
 • 28 Tem 2018 19:31 - Okunma Sayısı: 847 - Yorum Yaz (0)

  Aşçılık ve Turizm Festivalinde Atiye Rüzgarı Esecek

  Aşçılık ve Turizm Festivalinde Atiye Rüzgarı Esecek

     Aşçılık ve Turizm Festivalinde Atiye Rüzgarı Esecek

  Bu yıl 33′üncüsü düzenlenecek olan Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali’nde 4 Ağustos Cumartesi günü, Türk pop müziğinin güzel sanatçısı Atiye sahne alacak.

  Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali heyecanı başlıyor. Bu yıl 33’üncüsü düzenlenecek olan festival, 4 Ağustos Cumartesi günü saat 12.00’de Mengen Belediyesi’nin Konukevi’nin açılışı ve kortej yurt gerçekleşmesi ile start alacak, ilk olarak çeşitli yarışmaların düzenleneceği festivalde, 1 buçuk tonluk keşli, peynirli, tavuklu, erişte makarna yapılarak rekor denemesi gerçekleşecek.

  ÜNLÜ SANATÇI FESTİVALDE YERİNİ ALACAK

  Festivalde yarışma ve rekor denemelerinin yanı sıra konserler de yer alacak. Türk pop müziğinin başarılı ve güzel sanatçısı Atiye, festivalin ilk günü saat 21.30’da sahne alacak. Atiye’nin yanı sıra Mithat Körler, Mehmet Şafak, Alp Arslan gibi sanatçılar  festivalde sahnede olacak.

   

  Özgür Bolu

   

  BELEDİYE’DEN BASIN AÇIKLAMASI

  Ülkemizi, ilimizi ilçemizi Mengen’i tüm dünyada Temsil eden aşçılarımızın büyük buluşmasına ilk defa 18 ülkeden yabancı mutfak şefleri katılacak ve ilk defa yabancı şeflerin yarışacağı yabancı jüri üyelerinin değerlendireceği “ULUSLAR ARASI AŞÇILIK KUPASI MENGEN 2018 “yarışması düzenlenecek. Yarışma TİKA ve TAŞPAKON’un birlikteliği Mengen Belediyesinin ev sahipliğinde EKOL FOOD ve CRYSTAL ENDÜSTRİYEL’in destekleri ile düzenlenecektir. Bu yarışma ile birlikte Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali Uluslararası bir seviyeye taşınmış olacak.

  Festivale katılım sağlayacak Ülkeler; Lübnan, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Malezya, Mısır, Bosna Hersek,Sırbistan,Bangladeş,Singapur,Özbekistan,Kırgızistan,Ukrayna,Ürdün,Filistin,Maldivler,Almanya,Hollanda ve KKTC.

  33. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalimizde Ulusal Mutfak Zirvesini gerçekleştiriyoruz.

  33. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalimizde Ülkemizin 7 Bölgesinden 70 Kentimizin özgün yemekleri TAŞPAKON’a bağlı 7 Federasyon ve 62 Dernek tarafından hazırlanarak 7 Bölge 70 Lezzet temasında her Kentin standlarında o Kentin özgün yemekleri Festivalimize katılacak konuklara ve halka ikram edilecek.

  Dev tencerede yapılacak rekor denemesi, ayrıca Ulusal Aşçılar Federasyonunun yapacağı 1,5 tonluk keşli, peynirli, tavuklu erişte makarna halka dağıtacak.

  Mengen Aşçılar ve Turizm Derneği ilk Festivalimizden itibaren süregelen bayanlar arası yemek yarışmasını düzenleyecek.

  Birçok mutfak etkinlikleri ile birlikte sevilen sanatçılarımızdan Atiye, Mithat Körler, Alp Arslan, Mehmet Şafak ve Mengenli Sanatçılarımızın iki akşam verecekleri konserlerle Festivalimiz çok renkli, çok heyecanlı coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirilecek.

  Festivalimize katılım veren tüm sivil toplum örgütlerimize, Resmi ve Özel Kurum ve Kuruluşlara, çok değerli sponsorlarımıza, yerli ve yabancı tüm katılımcılarımıza, yerel ve ulusal basınımıza yürekten teşekkür ediyorum.

  Turhan BULUT

  Festival Düzenleme ve Yürütme Kurulu Başkanı

  Mengen Belediye Başkanı

  #

  YORUM YAZ