logo

Reklam Alanı
 • 10 Kas 2018 14:24 - Okunma Sayısı: 741 - Yorum Yaz (0)

  Aydın ÖZMENLİ AK Parti’den Aday Adayı

  Aydın ÖZMENLİ AK Parti’den Aday Adayı

  AK PARTİ Mengen ilçe Başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile AK PARTİ Mengen Belediye Başkanlıgına Aday Adayı olduğunu ilan etti.

    HEP BİRLİKTE MENGEN DAHA GÜZEL OLACAK…

  Değerli Hemşerilerim; Ak Parti siyasi hayatıma Türkiye’mizin en büyük ilçesi Ankara Keçiören de kasım 2001’de başladım. Mahalle başkanlığından, Yürütme Kurulu Üyesi, İlçe Başkan Yardımcılığına, Okul ve bölge sorumluluğundan, İlçe Seçim Kurulu üyeliğine kadar görev yaparken makam ve mevkimiz yoktu, tamamen gönüllülük esasına dayalı reisimize, partimize, memleketimize hizmet edebilmenin samimiyeti ve hevesle kendi insanımızın yanında olabilmek düşüncesiyle Ankara’daki siyasi birikimimizi Mengen’imize taşıdık ve Mengenliler olarak Ankara’da mart 2009 da Fakülte Yaptırma Derneğimizi ve 2016 da Mengen Dernekler Federasyonumuzu kurduk.
  Bu zamana kadar yerelde bir iş yaparken kanaat önderlerimizle başta rahmetli Ahmet KAHRAMAN, Aydın GÜNDEZ, İsmet ŞENTÜRK, İstanbul Havalimanı mimarlarından hemşerimiz Yüksek Mimar Yakup HAZAN ve Sadık ERDOĞAN’a, Zeki ŞİMŞEK’e danıştık bunun dışında İl Genel Meclis Üyelerimizin, dönemin Belediye Başkanımız Osman ERASLAN’ın, İlçe Başkanlarımızın, Milletvekillerimizin ve İl Başkanlarımızın her zaman önümüzde olmasını sağladık ve onların tecrübe ve birikimlerinden yararlanarak Mengen’imiz için bütün Siyasetçi ve Bürokratlarımız ile koordineli olarak çalıştık. Yaptığımız işlerde girişimciliğimizle, doğru zamanda doğru insanlarla olması gerekenleri paylaştık ve kazanımlarımızı öyle başardık.

   

  NELERİ BAŞARDIK….
  1- 1997 senesinde Mengen Aşçılık Meslek Yüksek Okulu açılmış 2011 senesine kadar 30+30 öğrencisiyle devam etmişti, İlk icraatımız sınıf mevcudunu artırmak ve buraya ikinci öğretimi kazandırmak olmuştur. Bugün bu bölümdeki öğrenci sayımız yaklaşık 250 dir. İlk girişimimizi dönemin Meclis Başkanı sayın Köksal TOPTAN ve Saime TOPTAN hanımefendiyle başladık. Toplantılarımızda dönemin milletvekilleri sayın Yüksel COŞKUNYÜREK ve sayın Fatih METİN beyin önderliğinde; Mengen’deki bütün siyasi oluşumları, sivil toplum örgütlerini, oda başkanlarını birleştirdik. Rektörlüge ilk dönemin il başkanı sayın Ali ERCOŞKUN’la gittik.
  2- Mengene bölüm açılabilmesi için öncelikle yeni bir lise binası gerekiyordu, bunu rahmetle ve minnetle andığımız her zaman bizlerin ve Mengen’lilerin yanında olan Ahmet KAHRAMAN abimizin teveccühü ile bugünkü 12 derslikli Ahmet KAHRAMAN GENTAŞ çok programlı Anadolu Lisesi kazandırıldı.
  3- 2011 yılında YÖK’ den Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün Mengen Yerleşkesi’nin ilk olurunu aldık ve 2012/2013 Eğitim- Öğretim yılında 40 öğrencisiyle eğitime başlanmasını sağladık. Bugün Fakültemiz ile beraber Mengen Yerleşkemizde yaklaşık 503 öğrenci bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığımızla protokolü sayın Fatih METİN bey imzalamıştır.
  4- Sınavsız ve kontenjan üzerinden gelen 40 öğrencimize bir seferlik 100 TL burs verdik, kaldıkları pansiyonlara kadar giderek ilgilendik.
  5- Talebin fazla olmasıyla kontenjan sayısı 40 dan 60 çıkarıldı ve yüksek lisans bölümü açıldı.
  6- Girişimciliğimizle ve Derneğimize olan güvenle hiç tanımadığım halde sadece telefon diplomasisiyle OPET Yön. Kur. Üyesi Sayın Nurten ÖZTÜRK hanımefendiden 3640 kalem ve 100.000 TL’ lik mutfak malzemesinin faturası’na destek istedik ve Gastronomi bölümümüzün Mutfak ekipmanlarının tamamının karşılanmasını sağladık.
  7- Dönemin Rektörü Prof. Dr. Sayın Hayri COŞKUN bey ile kurduğumuz diyalog ile Mengen’imize 100 Öğrenci kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu yapılmasını sağladık fakat Üniversite’de ödenek yetersizliği nedeniyle Yurdun iç mefruşatını sizler karşılayacaksınız dedi tamam dedik. 100 kız öğrenci kapasiteli yurdun mefruşat listesinde;
  8- 100 adet yatak, 100 adet baza, 100 adet baza başlığı, 100 adet alez, 100 adet yastık, 100 adet çift kapılı boydan aynalı gardırop, 200 adet nevresim takımı 125.000 tl tutarken hemşerilerimizin destekleriyle 75.000 tl ye aldık. Bağışta bulunanların isimlerini odalara yazdık.
  9- Kız yurdumuzun 13.000 TL değerinde porselen yemek takımı ihtiyaçlarını karşıladık.
  10- 9 Haziran 2014 tarihinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle mağdur olan 25 aileye gıda yardımında bulunduk.
  11- Bugün Zonguldak,Bartın,Kastamonu,Karabük ve Bolu’da yokken Mengen GENTAŞ çok programlı lisemize tapu ve kadastro bölümüyle beraber Makine teknolojileri bölümlerini kazandırdık. Tapu Kadastroya harita planlama ve ölçüm aletleriyle beraber 5 adet bilgisayar takımını İller Bankası Genel Müdürlüğünden alarak okulumuza teslim ettik.
  12- Mengen ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talebi üzerine Pazarköy, Gökçesu ve Mengen’deki bütün okullarımızın iç, dış ve tavan boya işleri için yaklaşık 2 ton boyanın temini,
  13- masa, koltuk, ayakkabı dolabı, raf ve muhtelif amaçlı bir kamyon mobilyayı kendilerine temini.
  14- TEOG sınavlarında başarılı olan 65 öğrencimizi Ankaya’ya davet ederek Anıtkabir,Eski Meclis,Hacı Bayram ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesini gezdirerek diğer ihtiyaçlarını karşıladık.
  15- Bütün okullarımızın genel temizlik ihtiyaçları olan yaklaşık 18.000 TL tutarlı malzemenin karşılanmasını sağladık ve kendilerine teslim edildi.
  16- Köy derneklerimizin talebi ve birlikteliği daha iyi sağlayabilmek adına 2017’de MENGEN DERNEKLER FEDERASYONU’nu kurduk.
  17- Çağımızın hastalığı olan böbrek yetmezliği ile ilgili diyaliz ünitesi kurulumu için genel müdürlük seviyesinde görüşmeler yaptık konu halen gündemimizdedir.
  18- Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlardan ayniyat fazlası ürünleri alabilmek için kuruma Federasyon olarak Akredite olduk.
  19- Bölgemizde yaşlı felçli ve yatalaklı insanlarımız için 25 adet manuel ve elektrikli hasta yataklarıyla beraber hasta taşıma arabalarını Mengen Devlet Hastanemize teslim ettik.
  20- Köylerimizin genel sorunları ile ilgili anket çalışması yaptık. Genel eksikliğin çöp konteyner ve çöp toplama kamyonu konusunda yaşandığını tespit ettik. Konu halen gündemimizdedir.
  21- Kapatılan Pazarköy İlköğretim Okulumuzun yaptığımız istişarelerle yeniden açılmasını sağladık. Bugün yerelde birleştirilmiş sınıflarla okulumuz açık ve eğitim öğretimine devam ediyor.

  Sevgili Hemşerilerim, bu süreçte bize güvenen, başta AKPARTİ Bolu İl başkanlığımıza, milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, il genel meclisi ve Belediye meclis üyelerine, oda başkanlarına, muhtarlarımıza, köy dernek başkanları ve yönetimlerine, Maddi-Manevi desteklerini esirgemeyen Mengen Sevdalısı bütün hemşerilerime minnettarım, hiçbir makam ve mevki sahibi olmadan sadece Mengen sevdası ile çıktığımız bu yolda şimdi Mengen için, Sevdamız için ve daha büyük işler yapabilmek adına Ak Parti Mengen Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu bilmenizi ve desteğinizi istiyorum, Sevgi ve Saygılarımla.

  HEP BİRLİKTE MENGEN DAHA GÜZEL OLACAK…
  AKPARTİ MENGEN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI
  Aydın ÖZMENLİ

   

  #

  YORUM YAZ