logo

Reklam Alanı
 • 22 Ağu 2013 8:58 - Okunma Sayısı: 1.226 - Yorum Yaz (1)

  BEBEK PROJESİ ALKIŞ ALDI

  BEBEK PROJESİ ALKIŞ ALDI

   

  e6928d60f3[1] copyMengen ve Dörtdivan’da dünyaya gelen bebeklerin 1 yıllık ihtiyaçları karşılanacak.

  Mengen ve Dörtdivan ilçelerinde yeni doğan bebeklerin bir yıllık ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başlanan “Hoş Geldin Bebek” Projesinin tanıtımını Vali İbrahim Özçimen yaptı. Proje kapsamında Kocakaş ailesinin evine giden ve proje tanıtımını burada yapan Vali Özçimen, projenin detaylarını açıklayarak, “Bu projeyi yapmaktaki amacımız koruyucu sağlık hizmetidir” dedi.

  Mengen ve Dörtdivan kaymakamlıkları tarafından hazırlanan “Hoş Geldin Bebek” Projesi’yle asgari ücret ve altında bir ücretle geçimini sağlayan ailelerin dünyaya gelen bebeklerine yardım yapılacak. Bu proje ile bir yıl içinde aileye toplam bin 800 lira para yardımı, ayrıca çocuk için yılda 4 defa ayni yardım yapılacak.

  Bu yeni projenin tanıtımı için Mengen’deki Kocakaş ailesinin evine giden Vali İbrahim Özçimen, projenin detaylarını aktardı. Ailenin 18 günlük Rabia bebeği kucağına alan Vali Özçimen, “Yardım paketlerinin içinde bir bebeğin ihtiyacı olan, bez, mama, biberon, emzik, diş kaşıyıcı, şampuan, pişik kremi, pudra, sabun, ıslak mendil, çeşitli kıyafetler, ayakkabı, çorap, battaniye ve önlük bulunacak. Ayrıca ailedeki diğer çocuklara da kıyafet yardımı yapılacak” dedi.

  Proje kapsamında 18 günlük bebek sahibi Kocakaş ailesini evlerinde ziyaret eden Vali İbrahim Özçimen, yeni doğan çocukların bağışıklık sisteminin yüzde 80 oranında 0-6 ay arasında oluştuğunu ifade ederek, yeni doğan bebekleri 0-6 aylık dönemlerinde en iyi şekilde beslemeyi amaçladıklarını söyledi. Aileye de düzenli olarak gıda yardımlarının yapılacağını söyleyen Özçimen, bu sayede annenin sağlıklı beslenmesi ve dolayısıyla çocuğun yeterli anne sütünü almasının amaçlandığını ifade etti.

  Bu dönemde iyi beslenemeyen bebeklerin ileriki yaşlarında çeşitli hastalıklara yakalanabileceğini ifade eden Özçimen, “Hoş Geldin Bebek” Projesi kapsamında asgari ücret ve altı bir ücretle geçimini sağlayan ailelerde anneler ve bebekler daha sağlıklı beslenecek. Kaymakamlığımız ailelerin müracaat etmesini beklemeden sağlık grup başkanlığından alınacak bilgilerle ailelere yardımları iletecek. Projeyle dar gelirli vatandaşlarımızın bebekleri de sağlıklı beslenebilecek” ifadesini kullandı.

  Ziyarette ayrıca aile ile bol bol sohbet eden Vali Özçimen, projenin yararlarını aileye aktararak Kocakaş ailesinin diğer iki çocuğu ile de yakından ilgilendi.

  Medyabolu.com

  #

  YORUM YAZ

  #

  BEBEK PROJESİ ALKIŞ ALDI” Yazısı için Yorumlar

  1. özçimen’de çimenlere karıştı. mengen köylerinde bile “satılamaz” damgalı kömürler cirit atıyor, hakkımızı helal etmiyoruz.