logo

Reklam Alanı
 • 30 Eyl 2019 11:06 - Okunma Sayısı: 295 - Yorum Yaz (0)

  BGC Yaşananlara Sessiz Kalmadı-Mengen Mağduriyetini Giderecekleri Arıyor-

  BGC Yaşananlara Sessiz Kalmadı-Mengen Mağduriyetini Giderecekleri Arıyor-

   BGC Yaşananlara Sessiz Kalmadı-Mengen Mağduriyetini Giderecekleri Arıyor-

  BGC yaşananlara sessiz kalmadı

  “MENGEN’DEN OKULUNU ALMAK DEMEK, MENGENLİLER’İN UMUDUNU ALMAK DEMEKTİR”

  Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri ile Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Velioğlu, Mengen’de bulunan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nün Bolu’ya alınması için yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Mengen’den okulunu almak demek,  Mengenliler’in umudunu almak demektir” dedi.

  Velioğlu yaptığı açıklamada, “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 7 yıldır eğitim ve öğretimi Mengen ilçemizde sürdürmektedir. Hal böyle iken, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün Mengen’den Bolu kent merkezine taşınmasının gündeme getirilmesi hepimizi düşündürmektedir. Zira makus talihini belki de bu eğitim yuvasıyla yenecek olan Mengen’den okulunu almak demek,  Mengenliler’in umudunu almak demektir.

  “İLK AKLA GELEN MENGEN İLÇEMİZDİR”

  Sadece Türkiyemiz de değil, dünyanın her yerinde aşçılık konusu gündeme geldiğinde ilk akla gelen Mengen ilçemizdir. Bu amaçla Gastronomi konusunda eğitim ve bilim merkezi haline getirilmesi amacı ile Mengen ilçemizde 2014 yılında 23 bin metrekare alan üniversitemize okul yapmak kaydı şartıyla devir teslim yapılmış ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü ile Mengen Belediyesi tarafından imzalanan protokol ile daha da büyüyerek, “Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü” ilçemize kazandırılmıştır.

  “HAK YEMEM HAK DA YEDİRMEM SÖZÜ UNUTULUR BİR HALE GELMİŞTİR”

  En son 11 Mayıs 2018 tarihinde Mengen’de İzzet Baysal Şükran Günlerinde Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü Projesinin temeli vatandaşlarımızın huzurunda İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı, milletvekilleri, Bolu ve Mengen protokolün hazır bulunduğu bir ortamda atılmıştı… Ve Sayın Rektörümüz bu açılışta yapmış olduğu konuşma da memnuniyetini ifade etmiş ve konuşmasını İzzet Babamızın, ‘Hak yemem Hak da yedirmem’ sözü ile taçlandırmıştır.

  Hal böyle iken,

  Orta da, ‘Hak yemem hak da yedirmem’ gibi anlamlı sözler ve atılan temel var iken ne ya da neler değişmiştir ki, ‘Hak yemem hak da yedirmem’ sözü unutulur bir hale gelmiştir.

  Ortada milyonlarca lirayı bulan bir yatırım varsa, Aşçılık denilince ilk akla Mengen geliyorsa, O zaman ’Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Merkezi’ kendisine yakışan yerde olmalı Yani, Mengen’de kalmalıdır. Saygılarımızla…” ifadelerini kullandı.

  Erol DEĞİRMENCİ

  Bolu Express

  #

  YORUM YAZ