logo

Reklam Alanı
 • 09 Şub 2019 10:09 - Okunma Sayısı: 286 - Yorum Yaz (0)

  Bolu namı diğer “İzzet Baysal Kenti”…

  Bolu namı diğer “İzzet Baysal Kenti”…

  Bolu namı diğer “İzzet Baysal Kenti”…

  Bu isim Bolu’da nefes alanlar için çok önemli, anlamlı ve ölümsüzdür.

  • Bunun altını kalın çizgilerle çiziyorum.

  Cennet Mekan İzzet Baysal ışıklar içinde uyusun. Doğarken kucağına aldığı, ölürken kucağında toprağa verdiği babamızdır! Bundan öte bir şey söylemek, sözün üstüne söz söylemek kimsenin haddi değildir.

  Karşılıksız yatırımlarının devamı olan, aydınlık ülkemin yarınlarına tohum olsun diye kurduğu üniversitemiz ve diğer eserleri gibi bize emanettir!

  Bolu’nun dumansız fabrika bacası üniversitemizde son yaşananlarla canımızı sıkmaya devam ediyor. Üniversitemizi dünya ile yarışır hale getirmek yerine ülke sıralamasında sonlara düşürenler, çıtayı yükseltemeyenler şimdi ikinci üniversiteden bahsediyorlar.

  Rektör Atilla Hoca zamanında dünyanın tanıdığı Gururumuz Gazi Yaşargil Hocamıza kürsü hazırlıkları yapılırken, sonrasında üniversitemiz hain Fetöcülere teslim edildi!

  Başta ülkemizin sonrasında dünya üniversiteleriyle yarışa hazırlanan emanetimizin içi boşaltıldı. Ülkemin aydınlık yarınlarının teslim edildiği rektörler eğitim kalitesini yükselteceğine, yeni bir üniversiteden konuşur oldular.

  Ziraat Odasının açış konuşmasında öğreniyoruz ki, bu işin altında Başkan Yılmaz’ın da parmağı olduğudur! Bolu’ya 15 yıldır yaptıklarının yanı sıra, yaptıklarıyla da anılacak olan Yılmaz, giderayak Bolu’nun en değerli markalarına karşı masanın arkasında hazırlık yapıyorlarmış! Konuşurken timsah gözyaşlarını da görmedik değil. Bu anlamsız hayalden önce de, Rektör Sayın Alişarlı’ya stadyum konusunda üstüne vazife olmayan işlere soyunduranlar, şimdi gündemi en hassas yerimizden değiştirmenin peşindeler!

  Başkan Yılmaz 15 yılının son 10 yılında eğitimin yerlerde süründüğü, eğitim dışında her türlü hain ilişkilere bulaşan üniversitemizde kaliteyi artırmayı düşünmeyip, konuyu saptırarak memleketin ve bizlerin ayarlarıyla oynamaya kalkıyor.

  Bu tip oyunları kurmaya çalışan ve oynayan oyuncuların şapkaları düşmüş, kelleri görülmüştür. Bizlere emanet edilen üniversitemizde eğitim seviyesi yükselmeden, tercihlerde ilk sıralarda olmadıktan sonra, kimin Bolu’yu tercih edeceğini de merak ediyorum.

  Bolulu olarak ne İzzet Babamızın emanetlerine laf söyletiriz, ne de laf söyleyip gölgelemek isteyenleri affederiz. Saygıdeğer Ahmet Baysal Amcamızı üzenleri de üzmesini bileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

  Başta Rektör Sayın Alişarlı ve arkasında duranlar unutmasın ki, Rahmetli İzzet Babamız, Ahmet Baysal Amcamız ve eserleri bizim yumuşak karnımızdır.

  Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 11:03

  Bolu Olay

  #

  YORUM YAZ