logo

Reklam Alanı
 • 31 May 2015 15:41 - Okunma Sayısı: 1.211 - Yorum Yaz (0)

  BOLU’DA ÖRNEK BİR BİLİM PROJESİ

  BOLU’DA ÖRNEK BİR BİLİM PROJESİ

  Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Ayşenur Özdemir koordinatörlüğünde gerçekleşen proje aracılığıyla düzenlenen e- konferanslarda Bolu’dan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki okullardan öğrenciler bilim insanları ile bir araya geliyor.

  Türkiye’deki üniversitelerin yanı sıra , NASA’da  ve Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) çalışan, Harvard ve Michigan Üniversitelerinde görev yapan Türk  uzmanlar da katılarak öğrenciler ile bilimi konuşuyorlar. Hem bilimsel bir yolculuk gerçekleşiyor hem de öğrencilerin ufuklarının hayallerinin geniş tutulması için onlara destek olunması gereken çağlarında bu destek verilmeye çalışılıyor.

  3 Haziran günü Dr. Özgür Bolat’ın ‘Başarı ve Mutluluğun Prensibi’ sunumuyla program devam edecek. Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün proje sahipliğindeki   proje hakkında detaylı bilgi almak ‘www.bilimyolculari.com’ adresi aracılığıyla mümkün. Yeni başvurular için de bu internet sayfasında bilgi söz konusu.

  Ülkelerin başat olmasının, halkın üretken ve birlik içerisinde olmasının yolu bilimde, sanatta neler ortaya koyduğu, ve bir dinamizme sahip olarak her alanda  çağa uygun değer, bilgi  üretip üretemediği ile doğrudan  ilgilidir. Bilimin değerini bilme yolunda değerli bir proje olduğunu düşünüyorum.

  Ayşenur Özdemir öğretmenimiz benim de öğretmenim.  5 yıl okulun yurdunda  kalarak toplam 7 yıl eğitim gördüğüm İzzet Baysal Anadolu Lisesi’nde Fizik dersi öğretmeni . Teşekkürlerimi sunarım kendisine ve okuluma. Bu bağlamda okulumdaki tüm öğretmenlerime saygı ile selamlarımı sunarım.

  Bolu’da eğitim denince, sağlık denince her işte katkısının olduğunu düşündüğüm merhum İzzet Baysal’ı da anmak en baştaki hissiyatımız. Kendisine rahmet diliyorum.

  #

  YORUM YAZ