logo

Reklam Alanı
 • 16 Mar 2019 22:32 - Okunma Sayısı: 1.151 - Yorum Yaz (2)

  Bolu’nun Aşçılarıyla Ünlü İlçesi Hangisidir?

  Bolu’nun Aşçılarıyla Ünlü İlçesi Hangisidir?

  Milyonlarca bilgi yarışması seven insanın akıllı telefonlar aracılığı ile eşzamanlı olarak oynadığı bilgi yarışması HADİ’de, 16 Mart 2019’da 22.00’deki yarışmada ilçemiz soruldu.

   

  Soruda “Bolu’nun aşçılarıyla ünlü ilçesi hangisidir?” diye soruldu.

   

   

  Şıklar arasında Gerede, Mudurnu ve Mengen vardı.

   

   

  Bu sırada 204.800 kişinin takip ettiği yarışmada “Mengen” şıkkını işaretleyen 139.581 kişi doğru cevabı bilerek yüksek oranda doğru cevaplama oranı olduğu görüldü.

  YİĞİT NAMI İLE ANILIR,
  TÜRKİYE MENGEN’İ BİLİYOR!

  #

  YORUM YAZ

  #

  Bolu’nun Aşçılarıyla Ünlü İlçesi Hangisidir?” Yazısı için Yorumlar

  1. BU DA ALATİN E KAPAK OLSUN

  2. Ali Bozkan dedi ki:

   Mrb. Mengen Doğumlu erkek Kadın herkes bilir .Fatih Sultan Mehmet Tarafından Saraya Davet edilen Yakup ustayla başlayan ve günümüze kadar gelen süreçte saray mutfaklarından Lüks restoran ve Yıldızlı otellerde Başarıyla hizmet vermişlerdir. Ama son zamanlarda malesef diyeceğim bazı odaklar niçin bilinmez”mutfak Günleri’ Gastronomi Yarışmaları’ gibi aktiviteler düzenleyerek 550 yıllık geleneği hiçe sayıp Şahsi Menfaat peşindeler ..YeniÇağa ve Boluda bolu Belediyesi tarafından desteklenmektedir… 550 yıldır devam eden aşçılık sanatı ve 33 Yıldır da Başarıyla devam eden uluslararası Mengen Turizm ve aşçılık festivaline katkı sağlayıp birlik beraberlik örneği gösterilmesi gerekirken bu ve buna benzer aktiviteler hem Yöremize Hem Ustalarımıza Hem Sanatımıza Yöre İnsanımıza .İç turizme İlçemize ..İlimize Zarar vermektedir. bu konudaki muhatapların durumu tekrar gözden geçirerek daha duyarlı davranmaları gerekmektedir ..