logo

Reklam Alanı
 • 10 Eki 2018 8:51 - Okunma Sayısı: 264 - Yorum Yaz (0)

  BOLU’YU ‘ÇALIŞMA ALANI’ SEÇTİLER

  BOLU’YU ‘ÇALIŞMA ALANI’ SEÇTİLER

  BOLU’YU ‘ÇALIŞMA ALANI’ SEÇTİLER

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde okuyan ve bu yıl Bolu’yu ‘çalışma alanı’ olarak seçen geleceğin mimar ve şehir plancıları ile makamında bir araya geldi.

  Tabiatın Kalbi Bolu, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından 2018-2019 öğretim yılında ‘çalışma alanı’ olarak seçildi. Bu kapsamda 4 öğretim görevlisi ve 28 öğrenci, Pazartesi günü Bolu’ya geldi.Cuma gününe kadar Bolu’da kalacak olan heyet, Bolu’yu ve kentin gelişme eğilimlerini belirleyen fiziki, sosyal, ekonomik, yönetsel ve kültürel değerleri araştıracakları ve çeşitli analizlerde bulunacakları teknik geziler öncesinde, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

  Gerçekleşen nezaket ziyaretinde Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kalabalık öğrenci ve akademisyen grubu ile Bolu ve şehrin gelecek vizyonu üzerine sohbet etti. Öğrencilere Bolu’yla ilgili bilgiler veren Yılmaz, 14 yıldır Bolu Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu, bu süre zarfında şehri geleceğe taşımak için birçok önemli çalışmaya imza attıklarını söyledi.

  Artık şehrin gelecek planlamasını tamamlandığını söyleyen Yılmaz, geleceğin mimar ve şehir plancılarının sorularını da yanıtladı. Öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen tüm soruları içtenlikle cevaplayan Yılmaz, daha sonra heyete belediye binası dışına kadar eşlik ederek, burada hatıra fotoğrafı çektirdi.

  A. Haktan Yamantürk

  Takip Gazetesi

  #

  YORUM YAZ