logo

Reklam Alanı
 • 11 Kas 2018 11:26 - Okunma Sayısı: 769 - Yorum Yaz (0)

  Chef Serkan DURSUN AK Parti’den Aday Adayı

  Chef Serkan DURSUN AK Parti’den Aday Adayı

  Chef  Serkan DURSUN AK Parti’den Aday Adayı 

  Mengen Belediye Başkan Aday Adayları belirlenmeye devam ediyor.Eğitimli aşçılarımızdan  Chef Serkan DURSUN en genç aday adayı olarak AK Parti’ye müracatını yaptı.

   

  Değerli Mengenli Hemşehrilerim,

  2019 yerel seçimlerinde Mengen yerinde durmasın artık diye Mengen Belediye Başkanlığı için Ak Partiden aday adayı olduğumu sizlere duyurmak istiyorum.

  Serkan Dursun kim diye soracak olursanız;
  1985 Mengen doğumluyum. İlkokulu Cumhuriyet ilkokulunda okudum. Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi mezunuyum. Evliyim, iki kızım var.
  Birçok üst düzey otel ve restoranlarda yöneticilik yaptım.
  Taşpakon Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesiyim,
  Anapafed ve İçanapafed ( Anadolu ve İç Anadolu Aşçılar ve Pastacılar ) Federasyonlarının Kurucu Başkanıyım. Anpader Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği Kurucu Başkanı ve Onursal Başkanıyım ,
  Chefs Art Academy Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Metropolitan Hotels Türkiye Mutfak Koordinatörü olarak görevlerime devam ediyorum.

  Şimdi bazı kişiler ne kadar genç diyebilir, ama öncelikle unutmayalım ki bugün TBMM de 20 yaşında millet vekilleri bulunuyor. Ben tüm görevlerimi ve ünvanlarımı Mengene hizmet edebilmek adına bu yaşımda bırakmayı göze almışım, emeklilikten sonra yada emekliliğe ramak kala bu işi bir ek iş yada olursa olur, günü kurtaralım olarak asla düşünmedim. Mengen’de değişsin, sabit, tek düşüncelerden kurtulsun artık diye bu yola baş koydum.
  Bazı yorumlar okuyorum, neden aday adayları Mengen’de ikamet etmiyor, Mengen içinden olsun vb,
  Şimdi bizler kendimizin gelişimini ve maddiyatını sağlayabilecek imkanlar vardı da mı belli bir yaştan sonra Mengen’de kalmadık.
  İşte burada kilit kelime kalmadık değil kalamadık.
  Bende bu yüzden bu davaya, bu yola ant içtim, 1948 den bu yana İnsanların istihdam sağlayabileceği ne ikinci bir fabrika, ne bir endüstri veya ticaret lisesi, ne de benzer farklı gelişim sağlanabilecek imkanlar sağlandı. Aşçılar diyarı Mengenimizde İnsanların gelip yemek yiyecek yeri dahi yok. Bolu’da etrafımızda bütün ilçeler gelişirken Mengen neden yerinde sayıyor bunları düşünmemiz lazım. Buna göre plan ve programlar yapılmalıdır. Mengen bir altın ama kullanmasını bilmedikten yada farklı amaçlarla kullanıldığı için bugüne kadar parlamadı. Allah nasip ederse Mengenin’de gerçek değerini bulduğu günleri görmek bizlere nasip olur.

  Ben neysem oyumdur, aday adayı olduk, belki yarın nasip olacak aday olacağız. Halkın içinden geliyorum, kimse ile özelim yok, olamaz. Bu yaşta zaten bu kadar yaptığımız, başardığımız işler karakterimizin göstergesidir. Oy için kimseye boş vaatlar veremem. Komşum Ayşe teyze neyse, tanımadığım Fatma teyzede aynıdır. İlk başaracağımız konu herkesin eşitliğidir. İş için, yandaşlık için alacağım bir oy için kimsenin mahkumu yada kölesi olamam. O kırılacakmış, bu üzülecekmiş yok artık, tek hedef “MENGEN” Mengen nasıl büyür, nasıl gelişir ve nasıl göç vermez.
  Mengen’de ekonomiye değer verilmeli, gereksiz göz boyayacak şeylere değil gerçek ihtiyaçlara yatırım ve imkan sağlanmalıdır. Her zaman sorunları çözen kişi olmaya gayret göstereceğiz.

  Benim tek bir isteğim var değerli büyüklerim, kardeşlerim; gerçekten çalışacak, Mengen’e farklılığı, değişimi getirecek kişi bu göreve layık görülür inşallah.

  Hepinize teşekkür eder,
  Bu seçimlerin Mengenimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim…

  #

  YORUM YAZ