logo

Reklam Alanı
 • 08 Eki 2019 13:00 - Okunma Sayısı: 822 - Yorum Yaz (0)

  Fahri ÖZDEMİR’i Futbol Turnuvası ile Analım

  Fahri ÖZDEMİR’i Futbol Turnuvası ile Analım

  Fahri ÖZDEMİR’i Futbol Turnuvası ile Analım

   Mengen Spora  hayatını adamış merhum Futbol adamı Fahri ÖZDEMİR için  Futbolu turnuvası ve anma günü düzenlemeliyiz.

  2019 Yılı  Şubat ayında kaybettiğimiz Fahri ÖZDEMİR(Fahri Abi) artık kendisine yakışacak ve şölen halinde turnuva ile anılmalı.

  1948 YILINDA İLÇE OLAN MENGEN BU YIL 71 YAŞINDA. İLÇEMİZİN FUTBOL TARİHİNDE İZ BIRAKAN DUAYEN MERHUM FAHRİ ÖZDEMİR ABİMİZİ ÖZLEM VE HASRETLE ANIYORUZ.(MENGEN SPORLA ANILAN FUTBOL İNSANI UNUTULMAYACAKSIN)

  Fahri ÖZDEMİR için mengen.gen.tr. haber sitemizde yayınlanan arşiv haberimizi sizlerle paylaşıyoruz.

  FAHRİ ÖZDEMİR(Arşivden)

  Fahri ÖZDEMİR’e Yılın enleri ödülü
  Amatör Sporda yılın yöneticisi Fahri ÖZDEMİR
  Mengen sporda kuruluşundan bu yana görev alan Fahri ÖZDEMİR’e(85) Bolu’dan ödül geldi. Bolu Amamtör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yönetimi tarafından Mengen spor yöneticilerinden Fahri ÖZDEMİR yılın yöneticisi ödülüne layık görüldü.Yılın enleri ödülü ASKF ve Bolu Gençlik Spor Müdürlüğü plaketini ASKF Başkanı Zekeriye GÖKMEN rahatsız olan Fahri ÖZDEMİR’e Mengen’de takdim etti.Palaket tesliminde Mengen Belediyespor antrenörü Süha YAMAN ve ÖZDEMİR ailesi hazır bulundu.Fahri ÖZDEMİR 61 Yıldan bu yana Mengen’de Sporun her branşında yer aldım ödülden mutlu oldum dedi.

  Fahri ÖZDEMİR Kimdir

  1933 Mengen doğumlu olan Fahri ÖZDEMİR 1957 yılında Kozlu Gemlik’te futbol hayatına başlamış. Bundan sonrasını da kendisinden dinleyelim: “Ben futbola I sanat okulundan sonra Kozlu Gençtik’te kaleci olarak başladım. Basketbol, boks, voleybol ve atletizm dallarında da faaliyet gösterdim. Ben futbol ahlakını ve terbiyesini merhum Coşkun Çıtıroğlu ve Antrenör Fantom Kenan’dan öğrendim İçki ve sigaraya bile onların sayesinde alışmadım. 1957 yılında İlçem olan Mengen maliyesinde göreve başladım ve spor yaşamıma da burada devam ettim. İki yıl Bolu Abantspor’da futbol oynadım ve ardından Mengen Gençlikspor adı ile kurduğumuz takımı lig maçlarına hazırladım ve 34 yaşıma kadar da bizzat futbol oynadım. Mengen’de spordan hiç kopmadım ve yönetimlerde hep görev aldım. Her dönemde onursal başkan olarak da beni bırakmadılar. Mengen’de yetiştirdiğimiz bazı futbolculardan bazı isim ve oynadıkları takımlar: Mikro Mustafa ve Ethem Başyurt Boluspor’da, Zihni Yetkin Göztepe’de, Nurettin Kozluspor,Düzcespor ve Galatasaray’da oynadı.Geçen yıla kadar Mengen Belediyespor’da sorumlu olarak göreve devam ettim” dedi.Mengen Belediyespor Onursal Başkanı olan Fahri ÖZDEMİR’e sıhhatli yaşamlar dileriz.

  2019 Yılı Şubat ayında kaybettiğimiz Fahri ÖZDEMİR’e Allah’tan rahmet dileriz.

  #

  YORUM YAZ