logo

Reklam Alanı
 • 14 Eyl 2019 16:47 - Okunma Sayısı: 1.231 - Yorum Yaz (0)

  GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ MENGENIMIZIN KIRMIZI ÇIZGISIDIR.

  GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ MENGENIMIZIN KIRMIZI ÇIZGISIDIR.

  GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ MENGENIMIZIN KIRMIZI ÇIZGISIDIR.
  ( lutfen yorum yaparak  paylasalim çünkü bölümümüzü taşımak için teknik ekip mengende çalışıyor.)
  Üniversitemizin kurucusu Rahmetli İzzet BAYSAL Beye yetişemedim ama
  Dönemin Bakanı halen sağ olan Sayın Kazım OKSAY bey, Valisi halen sağ olan sayın Gökhan AYDINER Bey ve Kurucu rektörümüz  rahmetli Prof. Dr. Kemal GÜÇLÜOL Bey ile sohbet etme imkanım oldu. Emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun. Ölenlerimize Allahtan  rahmet yaşayanlarımıza sağlık dilemek boynumuzun borcudur.
   Kurucu rektörümüzden  bu tarafa gelen her yönetici  toplumun sesine kulak vermiş ihtiyaçlarını önemsemiş kazanımlar elde edilmesini benimsemişlerdir. Yakın tarihe bakalım. Mengen Fakülte Yaptırma Derneği;  Mengene Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü açılmasını planlandığında  sadece fikir aşamasındaki bu olguyu dönemin Rektörü Sayın Prof. Dr.Atilla KILIÇ Bey bizleri kabul ederek dinlemiş farklı bakış açılarıyla yorumlamış ama hayır dememiştir. Sonraki rektörümüz Sayın  Prof.Dr.Hayri COŞKUN Bey Mengen markasının önemini bilen bizlerin yapılanmasıyla çok daha ilerisini görerek   kurumsallaştırarak markalaştıran yaklaşımıyla bizleri desteklemiş gönülden emeği olan bir şahsiyettir
  Halihazırdaki rektör  Prof. Dr. Sayın Mustafa Ali ŞARLI Bey bu yapılanmaların, emeğin, gönül sesine ne hikmetse kulaklarını tıkamış, dediğim dedik,düdük bende ben çalarım fikriyle  başka fikirleri ne öğrenmek istiyor ne de dinliyor.
  Evet Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle, oluruyla atamasıyla geldiniz amenna. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız bugün valilerimize dahi halkın içerisine girin, halkın nabzını tutun, sesine kulak verin derken sizin bu derebeyliğiniz ve ahkamınızın gücü  halen içinde bulunduğunuz  cemiyetmidir?
   Birileri”Mengen dediğin yer dombayların göle yattığı,kamyoncu ve şoförlerinin gelip geçtiği yer ” dedi ve bir daha iflah olmadı.
  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Mengen Yerleşkesi üniversitenin senato kararıyla  *YÖK* onaylıdır. Bizler  kazanımlarımızı bir adım ileriye taşıyabilmek adına okulumuzun bütün mutfak ekipmanlarını kendimiz tedarik ettik (o dönemde *100 bin TL* .)  Köylümüz *30* dönüme yakın arsa bağışladı. *100 yataklı kız öğrenci yurdu* muzun bütün Mefruşatı ve mutfak yapılanması tarafımızdan sağlandı, (O dönemde *150 bin TL* ).Bizlerle beraber özel işletmeler de öğrencilerimizin hayatını kolaylaştırabilmek adına gerek yurt ve pansiyonlar gerek kafeler ve benzeri bir çok işletme açıldi. İzzet Baysal Vakfı Başkanı Sayın Ahmet BAYSAL ve Mütevelli heyetiyle defalarca görüşülüp toplantılar yapıldı.Hatırlatmak isterim ki bu Kampüs Valilik,Mengen Belediyesi,rektörlük,İzzet Baysal Vakfı ve yüklenici firmanın imzalarıyla bu aşamaya geldi.Sonuç olarak KAMPÜS sözü alınıp yapım aşamasına geçildi ve inşaat neredeyse bitme aşamasına geldi.Devam eden bu süreçte son aşamalara gelinmişken  ne olduda yerini yurdunu, kuruluşunu ve nasıl yapilandigini  bilmediğiniz ve herhangi bir emeğinizin olmadığı bu bölümü merkeze taşımak istiyorsunuz.Neden mengenden almak istiyorsunuz? Komisyonlar kurup neden farklı algı yaratmaya çalışıyorsunuz? Mengen Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü açıldığından bu tarafa *6.dönem* mezunlarını verdi. Bu mezunlar Mengende okudukları için iyi eğitim alamayıp ,iş mi bulamamışlar,aç mı dolaşıyorlar?
  Fark ne biliyormusunuz:
  Bizim millet eliyle yaptıklarımızı siz devlet eliyle yıkmaya çalışıyorsunuz.
  Bizler alnımızın teriyle kazandıklarımızla, ailemizin rızkından keserek buraları yapılandırdık.Siz devletten gelen hazır parayla daha iyisini yapamadığınız gibi eğitimcinin ve öğrencinin parasını keserek o yok, bu yok, diyerek Mengene karşı kışkırtıyorsunuz.. Makamınız var,yetkiniz ve selahiyetiniz var,cemiyet gücünüz de var buyrun çok istiyorsanız bir tanede Bolu’da siz  açın. Bu kadar imkan ve yetkiye sahipken siz de yapın.
  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü denilince akla ilk MENGEN gelir ve bu bölümünde yeri MENGEN’ dir.
  Bugün tüm öğrenciler pansiyon,yurt ve ev kiralamaları konusunda taahhütname imzalamışken hangi akla uyarak ivedilikle burayı taşımak istiyorsunuz.
  Üzgünüm ama toplumdan bu kadar yoksunsunuz.
  Lütfen canınız sıkıldıkça  Mengen insanının moralini bozmayın.
  Bizler tırnaklarımızla sahip olduğumuz GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜNÜ VERMEYECEĞİZ.
  BU KONUNUN BİZİM İÇİN KIRMIZI ÇIZGI OLDUGUNU
  TASINMASINA TAHAMMÜL EDEMIYECEGIMIZI, MENGENLILERIN SOSYAL SORUNU HALİNE GELDİĞİNİ DE BELİRTİRİM.
  Mengen Fakülte Yaptırma ve Mengen Dernekler Federasyon Başkanı.
  Aydın ÖZMENLİ…

  #

  YORUM YAZ