logo

Reklam Alanı
 • 09 Şub 2018 20:24 - Okunma Sayısı: 348 - Yorum Yaz (0)

  İsmet ŞENTÜRK’ten

  İsmet ŞENTÜRK’ten

  2019 Mart ayında Mahalli İdareler seçimleri yapılacak.

  Bu seçimlerde Belediye Başkan adaylarından kim Karaçam daki ormanlık alana bir yaşlılar yaşam merkezi, sanayi sitesi neden Sıtma Pınarın a kadar olan Ormanlık alanı Mesire merkezi yapmayı programına alırsa kazanma şansını artıracağını düşünüyorum.
  Mengen’de oturan herkesin malumudur olduğu gibi İlçe mize üç ayrı dereden onbeş köyün kanalizasyon atıkları gelmektedir. Bunların mutlaka çözülmesi gerekir. Köyler birliğine bir vidanjör alınması,. Köyler birliğine iki Belediye yi de dahil ederek köylerin çöp sorunlarının halli gerekir. Mesire alanlarının Sıtma pınarı ve Şirin yazının en az haftada bir defa Pazartesi günleri alacak şekilde program yapılmalı diye düşünüyorum
  Belediye kanalizasyonu arıtma sistemi mutlaka yapılmalı. Çöp atıkları mevcut yerinden kaldırılarak kum ocaklarının açtığı çukurlar doldurularak muhafaza altına alınmalıdır. Bunlar kadar önemli bir yatırımda yarım kalan dere Islah çalışmalarının devamı olmalı. Demirciler köyünün kanalizasyon atıkları özel idare ile işbirliği yapılarak Demirciler yolunun Eski Zonguldak yoluna birleştiği yerde Şehir kanalizasyon hattına bağlanması gerekir. Bu saydığım eksiklerden bir çoğu Mengeni tanımayan ve tanıyanlarada bişey sorma ihtiyacı duymayan idarecilerin eksikleridir.

  Kaynak:İsmet ŞENTÜRK (Face book sayfası)

  #

  YORUM YAZ