logo

Reklam Alanı
 • 13 Mar 2018 14:48 - Okunma Sayısı: 60 - Yorum Yaz (0)

  Kariyerinizin Olmazsa Olmazı Yabancı Dil…!

  Kariyerinizin Olmazsa Olmazı Yabancı Dil…!

  Kariyerinizin Olmazsa Olmazı Yabancı Dil…!

  Kariyerinizin olmazsa olmazı yabancı dil !
  Yabancı dil neden bu kadar önemli ?

  Kariyer için Olmazsa Olmazı

  Bazılarının hemen aklına İngilizce veya herhangi bir yabancı dil bilmeyen ve çok başarılı olmuş birçok kişinin belirmeye başlayacağını öngörebiliyorum. Tabii ki her alanda olduğu gibi istisnalar vardır ve olacaktır. Ancak günümüz dünyasında var olabilmek için nasıl bilgisayar bilgisi, internet kullanımı gibi bazı olmazsa olmazlar varsa, çoğunluk için İngilizce bilmek de gereklilik haline gelmiş durumda.

  Bazıları ise teknoloji firmalarının yabancı dil bilme gereksinimini azaltan ürünler çıkardığından bahsedecektir. Google’ın birçok dildeki siteyi farklı dillere çevirdiği Translate ürünü, Microsoft’un sahibi olduğu Skype üzerinden anında simültane tercüme hizmeti örnek gösterilebilir. Hatta gelecekte insanların farklı dillerde konuşmasının teknoloji sayesinde bir engel, dolayısıyla yabancı dil bilenler için fırsat olmaktan çıkacağı da söylenebilir; muhtemelen de olacaktır. Ancak bu ve benzeri ürünler günümüzde İngilizce bilgisine sahip olmanın yerini tutamıyor.

  Eğitim sektörünü incelediğimizde dil eğitimlerinin, başta İngilizce olmak üzere en çok talep gören alanlardan biri olduğunu biliyoruz. Öte yandan, sizden gelen geri bildirimlerde İngilizce bilgisinin işaretlenmesine rağmen bilgi düzeyinin oldukça düşük olduğunu sürekli duyuyoruz. Çalışanlarımızdan başlayarak gençlerimizin ve tabii ki çocuklarımızın özellikle İngilizce olmak üzere en az bir yabancı dil öğrenmesini desteklemeliyiz.

  Aşçı Haber

  #

  YORUM YAZ