logo

Reklam Alanı
 • 14 Şub 2019 9:08 - Okunma Sayısı: 485 - Yorum Yaz (0)

  Köyler- tarlalar

  Köyler- tarlalar

  Köyler- tarlalar Artan nüfus ve gittikçe azalan üretim neticesinde Türkiye mutlaka AÇLIĞA doğru gidecektir

       Köyler- tarlalar 
  Senelerden beri ağlayarak sızlanarak söylüyoruz, ki hiç kimse önemsemedi. Artan nüfus ve gittikçe azalan üretim neticesinde Türkiye mutlaka AÇLIĞA doğru gidecektir. Çok çok yakın bir zamanda GIDA VE SU savaşları başlayacaktır. Siz halen inanmamaya çalışınız, işte örnekleri başladı bile… Sebze meyvelerde tanzim satışlar ve kuyruklar… Su satışlarındaki kıyasıya rekabet ve plastik şişe ve damacanaların sebep olduğu korkunç hastalık… Çok yakın bir zamanda temiz içme suyu asla bulunamayacak.
  Eskiden köylerimiz en düşük maliyetle sebze, meyve, tahıl üretirlerdi. Cumhuriyet Türkiye’si tarım ve Hayvancılıkla var olmuştur. Kendi kendine yeten bir devlet. Üstelik, mesleğim icabı içinde yaşadım, bizler devamlı yurt dışına canlı hayvan ve sebze-meyve satardık.
  Şimdi sıraya girin bakalım, 1 kilo sebze almak için. NEDEN?
  Aklım almadığı gibi vicdanımda asla kabul etmiyor. O havaya kalkan eller. Ne mi diyorsunuz-çoğunuzun belki haberi bile yok..
  Geçtiğimiz aylar ve yıl içinde meclisten bir kanun çıktı…
  TARIM ARAZİLERİNİN İSKANA AÇILMASI… Sonradan da ilave bir kanun daha DEVLETE AİT OLAN TARIM ARAZİLERİNİN DE İSKANA AÇILMASI… Ve eller havaya kalktı… Şaşırıyorum, o beyler meclise Ay’dan mı geldiler, tarla tarım arazisi nedir görmemişler mi, bağ-bahçe nedir bilmiyorlar mı..???

  İşte BOLU’muz, sulama kanalının geçtiği yerlerdeki patates tarlaları nerede…? Hepsi beyefendi müteahhitler vasıtasıyla BETON oldu.
  Hiç mi hiç ağlamayın. BİTTİ bu iş… Taşıma su ile değirmen dönmez. Sebze meyvelere el sallayınız, uğurlar olsun… Gittikçe daha da büyük sıkıntılar olacak… Niçin mi… Müjdeler olsun… KÖYLER MAHALLE oldu. Ellerinize kına yakın… Davul zurna çalın, coşun eğlenin.
  Çocuklarımıza ve gelecek nesillerimize yazık oldu. Hayvansal ve bitkisel proteinlerden mahrum kaldılar. Çelimsiz, beyni çalışmayan toplum çoğalacak, SEBEN DOMATESİ-AMASYA ELMASI tarihe karışacaktır.
             Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Bolunun Sesi

   

  #

  YORUM YAZ