logo

Reklam Alanı
 • 12 Haz 2019 12:28 - Okunma Sayısı: 503 - Yorum Yaz (0)

  KURSİYERLER EL EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER

  KURSİYERLER EL EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER

  2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Halk Eğitim müdürlüğü tarafından açılarak tamamlanmış bulunan Resim, El Sanatları ve Giyim Kurslarının Yıl Sonu Sergisi ile sunumu yapıldı.
  Okul bahçesinde yapılan açılış törenine Kaymakam Hasan GÜNAYDIN,Belediye Başkanı Turhan BULUT,daire amirleri,eğitim camiası,çevre il ve ilçelerden misafirler va kalabalık bir vatandaş katıldı.
  Halk Eğitim Müdürü: Ahmet ÇEVİK Halk Eğitim olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 33 alanda toplam 57 kurs açılmıştır. 6 Adet kursumuz işbirliği halinde açılmış olup bu kursların 24 Tanesi Genel Kurslar, 33 tanesi de Mesleki ve teknik kurslar kapsamında açılmıştır. Kurslarımıza 53 7fsi erkek 622’si kadın olmak üzere toplam 1159 kişi katılmıştır.
  Bu Kursların yanı sıra üniversite sınavlarına hazırlık kursları kapsamında da 2 dönem de toplam 9 kurs açılmış olup kurslarımızdan 18 adet öğrencimiz yararlanmıştır.
  Halk Eğitim olarak bir de Açık Öğretim ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi öğrenci işleri de Müdürlüğümüzde yapılmaktadır. Daha önceleri ilçe dışına giderek sınavlara katılmak zorunda kalan öğrencilerimiz artık böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamaktadırlar. İlçedeki öğrenci sayımız gerekli olan 100 kişi sayısını aşarak 120 yapılmış ve 2018/2019 Eğitim Öğretim yılı 2. Döneminden itibaren ilçemizde de sınavlar yapılmaya başlanmıştır.İfadelerine yer verdi.Devamında ise Halk Eğitim olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 33 alanda toplam 57 kurs açılmıştır. 6 Adet kursumuz işbirliği halinde açılmış olup bu kursların 24 Tanesi Genel Kurslar, 33 tanesi de Mesleki ve teknik kurslar kapsamında açılmıştır. Kurslarımıza 537 si erkek 622’si kadın olmak üzere toplam 1159 kişi katılmıştır.
  Bu Kursların yanı sıra üniversite sınavlarına hazırlık kursları kapsamında da 2 dönem de toplam 9 kurs açılmış olup kurslarımızdan 18 adet öğrencimiz yararlanmıştır.
  Halk Eğitim olarak bir de Açık Öğretim ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi öğrenci işleri de Müdürlüğümüzde yapılmaktadır. Daha önceleri ilçe dışına giderek sınavlara katılmak zorunda kalan öğrencilerimiz artık böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamaktadırlar. İlçedeki öğrenci sayımız gerekli olan 100 kişi sayısını aşarak 120 yapılmış ve 2018/2019 Eğitim Öğretim yılı 2. Döneminden itibaren ilçemizde de sınavlar yapılmaya başlanmıştır.

  Aslında Her şey ilçe kaymakamımız Hasan GUNAYDIN’ın geçen sene yapılan 19 Mayıs törenlerinde sergilenen İşaret dili gösterisini izledikten sonra Biz bu kursu açalım demesiyle başladı. Biz de hiçbir kamu kurumundan işitme engelli vatandaşlarımız sıkıntılarını anlatamadan çıkmasınlar diye başladık bu işe ve kurslarımızı tamamlayarak Mengen 7 işitme engelli vatandaşlarımız için daha yaşanabilir hale getirme niyetiyle hareket ettik dedi.
  Ahmet ÇEVİK’in konuşmasının ardından Kaymakam GÜNAYDINkatılımcılara hitap etti.Özellikle işaret dili kursunun başarısından ,Mengen’de HEM kurslarına ilgi ve başarıdan bahsetti.Kursiyerlere ve emeği geçen eğitimcilere teşekkür etti.
  Giyim kursiyerleri defile ile gösteri yaptılar.Türk işaret dili kursiyerlerine kurs bitirme belgeleri sunuldu.Kurdela kesiminin ardından protokol ve misafirler sergi alanını gezdiler.Sergi üç gün boyunca misafierlere açık olacak.

  #

  YORUM YAZ