logo

Reklam Alanı
 • 12 Oca 2018 9:45 - Okunma Sayısı: 136 - Yorum Yaz (0)

  MAD BAŞKANI KARATAŞ İSTİFA ETTİ KAMUOYUNA DUYURULUR

  MAD BAŞKANI KARATAŞ İSTİFA ETTİ KAMUOYUNA DUYURULUR

   

  Kendimin ve ailemin rahatsız olması günlerimin yoğun bir tempoda geçmesine neden olmaktadır..

  Bu nedenle derneğe ayırabileceğim zaman kalmamaktadır. İlçemizin en değerli derneklerinden biri olan Manavgat Aşçılar Derneğimizin değerli üyelerine emanet etmek zorunda kaldım. Amacım derneğimizin aktif olarak faaliyetlerine devam etmesine yol açmaktır.

  Bu işi daha iyi yapabilecek arkadaşların önünü açmak için başkanlık görevimden ayrılıyorum. Saygılarımla

  Manavgat Aşçılar Derneğimizin kurulduğu tarih olan 2006 yılından bu yana gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar Türk turizmine ve Antalya’mızın göz bebeği Manavgat’a göz doldurur katkımızı yaptığımıza inanmaktayım.

  Manavgat Aşçılar Derneği başkanlık görevimi aldığım 2010 -2018 yılları arasında yapmış olduğumuz Aktiviteler; Aşçılık ve meslek liseleri okullarında

  1 – 54 panel ve konferans verildi.

  2 – 45 İşbaşı eğitim Semineri gerçekleştirildi.

  3 – 30 {Sertifikalı}Hijyen eğitimi düzenledi.

  4 – Otel mutfaklarında Hijyen adı altında Dr. Mehmet Recai Yılmaz Hocamla Beraber Hazırlayıp 850 adet hijyen kitabı dağıtıldı.

  5 – Kendi Hazırlayıp ve bastırdığım çeşitli yemek kitaplarımdan Mengen Aşçılık ve meslek lisesi ve Manavgat’ımızda bulunan okullardaki öğrencilerimize 1500 adet kitabımı ulaştırdım.

  6 – İlk 5 yıl Aşure ayında Camilerde ve meydanda Aşure ikram edildi.

  7 –  5 yıl aralıksız Ramazan İftar yemeği verdik.

  8 –  Son 6 yılda 1800 Ramazan yardım paketi dağıtıldı.

  9 – 5 yıl aralıksız Yöresel yemek yarışması düzenlendi.

  10 – 35 Defa Manavgat S.T.K. Ziyareti gerçekleştirdik.

  11 – Şehitlerimiz için 6 defa yemekli Mevlit okutuldu.

  12 – 3 yıl dernek üyelerine sezon sonu piknik düzenledik.

  13 –  Plastik şişe kapağı toplama kampanyasından 4 adet Engelli arabası ve 1 Adet elektrikli Engelli araba aldık ve engelli vatandaşlarımıza verdik.

  14 –  Üyesi olduğumuz TAFED’İN düzenlemiş olduğu 14 ulusal yarışmalara katıldık.

  15 –  Üyesi olduğumuz TAFED’in bünyesinde Antalya Anfaş’da 2 defa büyük organizasyona ev sahipliği yaptık.

  Öncelikle Derneğimizin kurucu üyelerine Ve Başkan Haşim ERDOĞAN’a Bizlere kapılarını açan Gecelerimizde ev sahipliği yapan Manavgat Sevdalısı Özden Ailesi Hasan ÖZDEN ve Ziya ÖZDEN beye, Bizlere desteklerini esirgemeyen Dersu Balık, Birlik Ekmek Gıda, İncesu Gıda, Galeri Kristal Mutfak Ekipmanları ve otel ekipmanları yöneticilerine.

  Sudem Gıda’ya bütün paydaşlarımıza, Ayrıca Basınımızın çok kıymetli güzide insanlarına, Manavgat’ta Bulunan S.T.Kuruluşları ve oda başkanlarına ne kadar teşekkür etsem azdır.

  Kendilerini şahsım olarak hiçbir zaman unutmayacağım. Derneğimize yapmış oldukları değer bizlerin çalışmalarına bir katkı, Manavgat’a yapılan bir bağ olduğunu da unutmayalım.

  Yapılan her türlü destek mesleki okullara eğitimler vererek ve meslektaşlarımızla kaynaşmamıza, yardımcı olduğun unda altını çizmem gerekmektedir. Şahsım bundan sonrada yapabildiğim kadarı ile Gastronomi bilgi ve becerilerimi tanıtımlar için her zaman Manavgat İçin değerlendirmeye devam edeceğim. Saygılarımla

  #

  YORUM YAZ