logo

Reklam Alanı
 • 14 Mar 2019 21:32 - Okunma Sayısı: 771 - Yorum Yaz (1)

  Mengen.Gen.TR 15 YAŞINDA

  Mengen.Gen.TR 15 YAŞINDA

  Mengen.Gen.TR 15 YAŞINDA

  MENGEN SEVDASI İLE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ HİZMETTE 14 YILI GERİDE BIRAKTIK – HÜSEYİN VARLIK

  15 Mart Hüseyin VARLIK ve Mengen.Gen.TR nin doğum günü

  Aşçılar Diyarı Doğa Harikası olan ilçemiz MENGEN’de tam 15 sene önce kurmuş olduğumuz internet haber, tanıtım, fotoğraf ve paylaşım ortamının 15. yılını Mengen sevdası ışığında kutluyoruz.

  Çok sayıda gönüllü kişinin emek ve destek verdiği Mengen.Gen.TR internet sitemiz 15 Mart 2005 yılında açıldı.

  Mengen.Gen.TR, ilçemizle ve aşçılık camiası ile ilgili önemli yayınlara, araştırmalara, kitaplara ve birçok internet sitesine kaynak olmaya da devam ediyor. Mengen.Gen.TR internet sitemiz bu yönüyle de ilçemiz için önemli, büyük bir arşiv niteliğinde.

  Mengen 71 yaşında bunu degerlendirelim

  1948 yılında kurulan ilçemiz Mengen’in tarihini son 15 yılında aralıksız bir şekilde kaydetmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda geçmişe de ışık tutmaya ve bilinmeyenleri, iz bırakanları açığa çıkarmaya devam ediyor. Mengen bu yıl 71 yaşında bir ilçe dilegimiz bunun degerlendirilmesidir.

  “www.mengen.gen.tr” internet sitemiz ile birlikte önemli bir arşiv niteliğinde olan “www.mengenarsiv.com” internet alan adımız da yaz aylarından itibaren hizmete kesintisiz devam edecek.

  Mengen.gen.tr Oğlumun doğum günü hediyesi

  “Mengen”imizin adına, her platformda çok yakışan ve dillere pelesenk olan “TOPRAĞIN YEŞİLE İNSANIN YEMEĞE DOYDUĞU YER” sloganı sahibi oğlum Varol Varlık’ın emekleri ve sürprizi ile sitemiz 2005 yılında yayın hayatına başladı. Bir evladın babasına yaptığı en güzel doğum günü hediyesidir.

  Mengen.Gen.TR oğlum Varol‘dan bana benden ise Mengen Sevdalılarına hediyedir.

  Mengen TV de 6. Yılında

  Bugün internet gazetemizin yanı sıra arşivimizde bulunan eserlerimizle, yaklaşık 6 yıldır yayın hayatına devam eden MENGEN TV ile tarihe sadece yazı ve fotoğraflarla değil videolarla da katkı yapmaya devam ediyoruz.

  36 Yıllık gazetecilik deneyimimizle devam ediyoruz

  Mengen’de ulusal ve yerel basın hizmeti ile 36 yıldır Mengen Sevdalılarının hizmetindeyiz. 10 Yıl AKAJANS, 10 yıl Hüryut,20 Yıl TRT,Bolu yerel gazateleri devamlı ve 31 Yıldır ANADOLU AJANSI Muhabirliği deneyimimizle MENGEN.GEN.TR internet gazetemiz okuyucularımıza hizmetini sürdüyor.

  Mengen.Gen.TR internet sitesinin arka planında, görünmeyen ama önemli destek olan büyük bir ordu bulunuyor.

  Bu bağlamda MENGEN SEVDALILARI ile ne kadar övünsek azdır.

  Kendisine şükranlarımızı sunduğumuz Aydın ERÇELİK, Sitemizin arşivinden yararlanılarak Geçmişten Günümüze Mengen ve Aşçılık kitabı hazırladı ve bu kitap Mengen tarihinde arşiv niteliğinde önemli bir iz bıraktı.

  Mengen.Gen.TR’ye emek veren gönüllü grubumuza, yazarlarımıza, fahri muhabirlerimize, enerji ve güç aldığımız MENGEN SEVDALILARINA desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

  MENGEN SEVDALILARINA ve MENGEN SEVDAMIZA adadığımız yaşam biçimimiz olan Mengen.Gen.TR ile 14 yılı doldurduk. Kutlu olsun.

  İletişim ve bilişim çağının olanakları ile çıktığımız yolda, amacımız doğrultusunda okuyucularımızla el ele, gönül gönüle çalışmalarımıza devam ediyoruz. MENGEN’de yaşam sürdürmek, MENGEN’de görevli olmak, “Mengenliyim” diyebilmek, MENGEN ismi ile özdeşleşmek, MENGEN için yarışta bulunmak, gurbette de olsa MENGEN sevdası ile adım atmak, marka olan ismimize layık olabilmek, beşikten mezara MENGEN için nefes tüketmek, doğanın koynunda yaşamak, MENGEN’e layık olabilmek ancak MENGEN SEVDASI ile olur.

  Önemli amaçlarımızdan birisi de MENGEN SEVDASI’nın ilçemizde hizmet ve yatırımlara dönmesinde katkılar sağlamaktır.

  Doğum günün kutlu olsun MENGEN.GEN.TR

  Hüseyin VARLIK

  SONSUZ TEŞEKKÜRLER – VAROL VARLIK

  Oğuldan babaya bir hediye olmaktan çok bir sevdanın karşılığıdır Mengen.gen.tr.

  Babamın yüreğindevar olan ve bizlere de aşıladığı “Mengen Sevdası” bir anlam kazanmalıydı. Ve Mengen.gen.tr doğdu.

  Sitemizin on dört yılın sonunda gelmiş olduğu noktaya baktığımızda hiçbir şeyin zannedildiği kadar kolay olmadığını söylemek gerekiyor. Sitemizin bugünlere gelmesi için gözle görülen veya görülmeyen çok sayıda destek olan ve emeği geçen kişiler var. Destek olanlara ve emeği geçen herkese tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  Mengen.gen.tr izleyicileri ile varlığını sürdürecektir.

  Mengen’de olumlu değişimlerde büyük oranda etkisi olan internet gazetemiz Mengen.Gen.TR için küçük de olsa çivi çakmış olanlar ile en baştan beri hep yanımızda olup emeği geçenlerin yaptıklarını çok önemli buluyorum. O kadar önemli ki sitemizde atılan her adım özellikle yeni neslin “sorgulayan bir toplum” olmasını sağlamada atılan bir adımdır.

  Mengenimiz için ilk günden bu yana söylediğim “Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu Yer” sözünün dillere pelesenk olmasından mutluluk duyuyorum. Bugün öyle bir noktaya geldi ki Mengenimize gurur duyarak yakıştırdığım bu söz bugün herkesin dilinde. Mengenli olmayanlar bile “Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu Yer” dendiğinde Mengen’in kastedildiğini biliyor. Çok yakıştı Mengen’ime.

  Mengen’imizin aşçılık alanında önemi her geçen gün artarak devam ediyor. Mengen.Gen.TR olarak buna bir nebze de olsa katkıda bulunuyorsak mutluluk duyarız. Mengen bu alanda artık sınıf atladı, üst sınıfa çıktı. Yıllar önce söylediğim “Mengen “Dünya Aşçı Merkezi“dir.” sözümün de sonuna kadar arkasındayım.

  Kusurumuz varsa affola.

  Yeniliklere ve iz bırakmaya devam ediyoruz. Yöresel Giyim Şenliği de bunlardan birisi oldu.

  Hayat Bir Sevdadır, Yaşamasını bilene…

  Doğum günü hediyesi olan sitemize Nice nice -15- yıllar..

  Toprağın yeşile, insanın yemeğe doyduğu lezzet ustalarının ata ocağı aşçılar diyarı MENGEN’den herkesi sevgi ve özlemle tekrar selamlıyorum.

  Mengen.Gen.TR Ekibinden Saygılar

  Varol VARLIK

  Dile kolay 5 değil, 10 değil 15 yıl… -CENGİZHAN UÇAR

  Hem Sevgili Hüseyin abimize doğum günü hediyesi hem de memleketimizin adını duyurmak, dış dünya ile köprülerini kurmak, Mengen içinde ve dışında bütün Mengenlileri aynı platform altında biraraya getirmek amacıyla Varol kardeşimizle birlikte kurulum aşamasında yer aldığım MENGEN.GEN.TR internet sitemiz bugün 15. yaşına girdi.

  Bizlerin 15 yıl önce kıvılcımını çaktığı MENGEN.GEN.TR bugün Hüseyin Abimizin önderliğinde adeta kült yapım haline gelmiş olup olmazsa olmaz konumundadır.

  Mengenli olmanın verdiği ayrıcalık ve başta Hüseyin Varlık ve Varol Varlık olmak üzere 7’den 70’e bütün Mengenlilerin katkılarıyla bugün 15 yaşında delikanlı bir evlada sahibiz desek yeridir.

  Tanışmak ve kaynaşmak için düzenlenen etkinlikler, buluşmalar yöresel giyim şenliği adı altında oldukça anlamlı ve geleneksel organizasyon halini almıştır.

  Bu vesile ile büyük usta Hüseyin Varlık’ın doğum gününü can-ı yürekten kutlarken bir nevi evladı MENGEN.GEN.TR ile birlikte kendisine de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

  15. YILIMIZ KUTLU OLSUN – MURAT SERDAR KAYAR

  Mengen.Gen.TR bir oğuldan “Mengen ve Fotoğraf Aşığı” bir babaya verilmiş en güzel hediyedir. Özellikle Mengen.Gen.TR’nin yapıldığı dönem göz önünde bulundurulduğunda şüphesiz mucize gibi bir şeydir. Öncelikle bu platformun kurucusu Varol VARLIK’a; Foto Hüseyin VARLIK, şahsım ve tüm sevenler adına teşekkürlerimi iletmek isterim.

  Mengen.Gen.TR ile tanıştığımda çok küçüktüm. Ben bu platformda büyüdüm. Şu anki kariyerimi göz önünde bulundurduğumuzda Mengen.Gen.TR, Foto Hüseyin VARLIK, Varol VARLIK ve siz değerli izleyicilerimizin emeği büyüktür.

  Mengen.Gen.TR tabiri caizse çocuğum gibidir benim. Gerçekten bir çocuk olsaydı eğer lise çağına gelmiş olacaktı. Gün geldi, gece çocuğu başında bekleyen bir baba gibi sabahlara kadar onunla ilgilendim, ona bir şey olacak diye endişelendim. Gün geldi, saldırılara uğradı; dizi kanayan bir çocuk gibi savunmasız kaldı, yarasını sardım, korudum, kolladım.

  Şimdi 15 yaşına geldi, “Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu Yer” sloganıyla ve Foto Hüseyin VARLIK’ın engin tecrübeleri ile Mengen, ilçeleri ve köyleri hakkında tüm güncel ve geçmiş bilgilerin yayınladığı, Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çok fazla izleyici kitlesine sahip büyük bir platform oldu. Bu büyük platformda emeği geçen başta siz izleyicilerimiz olmak üzere; Foto Hüseyin VARLIK’a, Varol VARLIK’a, ekibimizde yer almış tüm arkadaşlarımıza, köşe yazarlarımıza ve sanatçılarımıza teşekkür ediyorum.

  Fakat şahsımı çok fazla üzen bir durumla da karşı karşıya olduğumuzu da söylemek isterim. Biliyorsunuz 2012 yılında Mengen.Gen.TR’yi yoğun saldırılardan dolayı yenilemiştik. Platformumuzu Mengen.Gen.TR ve MengenArsiv.COM olmak üzere ikiye ayırmıştık. Bir süredir MengenArsiv.COM teknik aksaklıklardan dolayı çalışmamaktaydı. Bu konuyla ilgili çalışmalarımızın tüm özverisi ile devam ettiğini ve yaz aylarında Mengen Arsiv.COM’un yeni bir yüz fakat eski tecrübesi ile restore edilmiş bir şekilde sizlerle tekrar buluşturulacağını, Mengen ve izleyicilerimiz için çok güçlü bir şekilde geri döneceğini duyurmak istiyorum.

  Tüm Mengenlilere, Mengen Sevdalarına teşekkür ediyor, iyi seyirler diliyorum.

   

     Sitemizin 15. yaşı, babamın da 63. yaşı kutlu olsun.Merve Süheyla VARLIK TURAN

  Mengen için kurduğumuz sitemiz 15 yaşına giriyor bugün. Abimin babama doğum günü hediyesi olarak hazırladığı ve belki bu kadar uzun ömürlü olacağını tahmin etmeyeceği bir hediyeydi. Yıllarca çok emek verildi, arka planda birçok kişi çalıştı bu haberleri hazırlamak size ulaştırmak için. Hepsine teşekkürler ve yıllardır siz de takip edip destek oldunuz sizlere de teşekkürler. Sitemizin 15. yaşı, babamın da 63. yaşı kutlu olsun.

  Sizlere güzel ilçemiz Mengen’den haber ulaştırabileceğimiz nice güzel yıllara..

  #

  YORUM YAZ

  #

  Mengen.Gen.TR 15 YAŞINDA” Yazısı için Yorumlar

  1. Mustafa KILIÇ dedi ki:

   Nice 15 yıllara ulaşmanız dileğiyle. Kutlarım