logo

Reklam Alanı
 • 31 Oca 2013 21:30 - Okunma Sayısı: 1.731 - Yorum Yaz (0)

  MENGEN’DE 70.ÇUBUK KÖYÜ ŞÜKÜR MEVLİDİNE DAVETLİSİNİZ

  MENGEN’DE 70.ÇUBUK KÖYÜ ŞÜKÜR MEVLİDİNE DAVETLİSİNİZ

  Muhtar Hamit Arslan: “Herkesi 3 Şubat pazar günü mevlidimize bekliyoruz.”


  1944 Yılından bu yana Şubat ayının ilk Pazar günü gerçekleştirilen Şükür Mevlidinin 70.si için hazırlıklar tamamlandı.

            Bölgemizin En Eski Mevlit’i

                    Bölgemizde geleneksel olarak yapılan en eski mevlit olma özelliliğini taşıyan mevlit 1944 Yılında yaşadığımız deprem felaketinden itibaren ara vermeden kutlanıyor. Kutlama  3 Şubat pazar günü yapılacak. Depremin ardından Çubuk Köylülerinin, gurbetçilerinin ve Milli kütüphanede olan Mürettip Ramazan Çubuk’un gayretleri ile başlatılan mevlit okutma ve hayır yemeği verme geleneği ne sahip çıkan köylüler el birliği ile ve heyecanla misafirlerini ağırlıyorlar.

  Köy Muhtarlığı, köy derneği ve hayırseverlerin destekleri ile çevre il, ilçe ve köylerin akın ettiği Çubuk Şükür mevlidinde yemekleri köylüler el birliği ile yapıyorlar.

       3 Şubat Pazar Günü Mevlide buyrun

                Hocalar mevlithanlar gönül birliği ile okuma görevini yapıyorlar. Kendisi ile yaptığımız söyleşide Çubuk Köyü Muhtarı Hamit Arslan, “Köylülerimiz, muhtarlığımız, derneğimiz ve hayırseverlerin bağışları ve katkıları ile gerçekleştireceğimiz 70. Çubuk Köyü Şükür Mevlidimize 3 Şubat’ta herkesi bekliyoruz. Çevre il ve ilçelerden, Mengen yöremizin her tarafından gelecekleri tekrar mevlidimize Çubuk Köyü adına davet ediyorum buyurun hazırladığımız aşımıza ve mevlidimize bekliyoruz.” dedi.

  #

  YORUM YAZ