logo

Reklam Alanı
 • 01 Ara 2018 20:17 - Okunma Sayısı: 271 - Yorum Yaz (0)

  Mengen’de Ergoterapi ve Disleksi Semineri Verildi

  Mengen’de Ergoterapi ve Disleksi Semineri Verildi

  Mengen’de Ergoterapi ve Disleksi Semineri Verildi 

  AİBÜ Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Tarafından Disleksi Semineri Verildi
  AİBÜ Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ErgoTerapist Ebru Nur Kuraloğlu tarafından Mengen Anadolu İmam-Hatip Lisesinde Mengen’de bulunan okul öncesi ve ilkokul öğretmenleri ile velilere yönelik özel öğrenme güçlüğünde ergoterapi ve disleksi  eğitimi verildi. Programa Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Erdal Dilekçi, Hastane Müdürü İbrahim Başaran, Müdür Yardımcısı Leyla Beykoz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci de dinleyici olarak katıldı.
  Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Erdal Dilekçi, hastanelerinde bu bölümün yaklaşık 8 aydır hizmet verdiğini ”özel öğrenme güçlüğü ve disleksi” tanısı konulması için öncelikle nöroloji uzmanı ile çocuk psikiyatrisi tarafından çocuğun görülmesi gerektiğini söyledi.

  Nörolojik farklılık kişinin farklı düşünme  hakkında eğitim verildi.
  ErgoTerapist Ebru Nur Kuraloğlu özel öğrenme güçlüğü ile disleksinin tanımını yaparak konuşma, okuma, yazma, heceleme, dikkat yoğunlaştırma vb. konularda bireyin eğitim performansının ya da sosyal uyumun olumsuz yönde etkilemesidir. Disleksi ise özel öğrenme güçlüğüdür. Nörolojik farklılık kişinin farklı düşünme ve öğrenimine neden olur diyerek, konu hakkında eğitim verildi.

  #

  YORUM YAZ