logo

Reklam Alanı
 • 25 Eyl 2019 18:46 - Okunma Sayısı: 2.617 - Yorum Yaz (3)

  Mengen’li Burak YILMAZ Türkiye Birincisi Oldu

  Mengen’li Burak YILMAZ Türkiye Birincisi Oldu

  Mengen’li Burak YILMAZ Türkiye Birincisi Oldu

  Mengen’den yetişen degerlerden Rüknettin Köyünden aşçı Erdal YILMAZ’ın oğlu Burak YILMAZ’ın eğitimdeki başarısını paylaşıyoruz.
  Konya Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu yazılımcı Burak YILMAZ Engelleri aşalım projesi ile Türkiye birincisi oldu.

  Selçuk Üniversitesi sosyal yenilikcilik ve girişimcilik birinciliğinin ilçemiz Mengen adına gurur verici olduğunu belirtiyor ve tebrik ediyoruz.

  Selçuk Üniversite sitesinden alınan bilgi metni:

  Selçuk Üniversitesi paydaşlığında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK), TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen programda “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” Kategorisinde öğrencimiz Burak Yılmaz, Türkiye birincisi oldu.

  TEKNOFEST İstanbul kapsamında bu yıl düzenlenen 19 yarışmaya, 122 ülke ve Türkiye’nin 81 ilinden toplam 17 bin 373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurdu. Yarışmaların finallerinde ise yaklaşık 2 bin takım ve 10 bin finalist mücadele etti.
  Selçuk Üniversitesi’nden; TEKNOFEST kapsamında düzenlenen “Yapay Zekâ kategorisine” 2 takım, “İnsanlık Yararına Teknoloji Geliştirme Yarışmasına” 6 takım ve TÜBİTAK Konya bölgesinde birinci olup Türkiye Finaline kalan 2 projeyle katıldı.

  TÜBİTAK’ın 2242 – Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında; Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Murat Köklü Koordinatörlüğünde yürütülen ve öğrencimiz Burak Yılmaz tarafından hazırlanan, “Güneş Enerjisi ile Şarj Edilen Ses, Boyun ve Göz Hareketleri İle Kontrol Edilebilen Engelli Tekerlekli Sandalyesi” tasarlayarak “Engelsiz Yaşam” projesiyle Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorisinde birincilik ödülü aldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” Kategorisinde Türkiye birincisi olan Selçuk Üniversitesi Öğrencisi Burak Yılmaz’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

   

  #

  YORUM YAZ

  #

  Mengen’li Burak YILMAZ Türkiye Birincisi Oldu” Yazısı için Yorumlar

  1. necmi tınaz dedi ki:

   Maşaallah başarılarının devamını dileriz tebrikler

  2. şenol ersoy dedi ki:

   Tebrik ediyorum başarılarının devamını dilerim

  3. Sadık dedi ki:

   Başarın daim olsun.Allah yolunu açık etsin