logo

Reklam Alanı
 • 06 Oca 2019 14:56 - Okunma Sayısı: 1.477 - Yorum Yaz (3)

  MUSTAFA KÖRPEOĞLU’NUN ANISINA-İbrahim SERVET-

  MUSTAFA KÖRPEOĞLU’NUN ANISINA-İbrahim SERVET-

  MUSTAFA KÖRPEOĞLU’NUN ANISINA

  ‘’Sancıyan bir sessizlik bırakıyor geride

  Birer birer gidenlerimiz’’

  Diyor sevgili Behram

  Sevgili KÖRPEOĞLU aynı buyrukluğu bırakarak gitti.Görev yaptığı hastane önünde uğurlayan dostları alana ve gönüllere sığmadı.

  Belliydi herkesin yürek ağacından bir dal kırılmıştı,kopup düşmüştü.

  Gidenin ardından yazmak kadar kolay şey var mıdır?

  Yada;

  En zor şeydir gidenin ardından konuşmak,yazmak

  Anlatırken olumsuzluklarına tolerans gösterir,iyi yanlarını alırız.Bizde sizinle sevgili arkadaşımızın hep gülen yüzünü hatırlayacak ve hatırlatacağız.O gülen yüz Mengende ki toplumsal hafızanın yasımasıdır.

  Mesleği politik düşüncelerimizi aşar.Zira bizler onun mesleki formasyonunu değerledirecek tıbbi bilgi ve beceriye sahip değiliz.Politik tutumsa; hepimizi toplumsal yaşamda var eden bir siyasası var onu da değerlendirmek.Bu yazıda olası değil ve de yeri zamanı değil.

  Sevgili arkadaşım güzel ilçemiz için bir kazançtı.Mesleki yaşamında hepimize dokunan çok güzel yanları vardı.Var olan çerçeve içinde hiçbir Mengenli  geriye dönmemiştir kapısından.

  O dur ki onun gerek hastahane gerekse tabaklar yazıyaka camii’deki uğurlanması…

  Bizler normal yurdum insanı çucukluğumuzdan bu yana hep birilerinin elimizden tutması bizleri yönlendirmesiyle büyüdük.Okumakla değil duymakla görmekle yaptık yaşamın sentezini.Geleceğimizi o şekli ile bina etmeye çalıştık.

  Aramızdan sıyrılan bu tür değerlerin bizlerin elinden tutmasını beklemek onların yaşamamızı yönlendirmesini ummak ondadır.Sevgili Mustafa yaşamamını vakfettiği ilçemizde hem mesleki anlamda hemde insani olarak bu görevi gücü oranında yerine getirmeye çalışmıştır.

  Ne derece mutlu etmiştir yaşadığı toplumun onun uğurlama töreninde gördük.

  O güleç yüzüyle önümüzdeki  yeşil örtünün altında; yakalarımızda ki güleç yüzlü çehresiyle uğurlayanlarını ve kendini seyderiyor.

  Gazetemizde yazdığımız son yazın başlığı ‘’SEVDADIR’’ idi.Orada ‘’ servetin sınırı yok;insanlar yarattığı,ürettiği değerler ile yaşar’’demiştik.Sevgili Mustafa’nın mengen durdukça yaşayacağına inancımız bundandır.

  Hastahane önündeki uğurlamada Sayın Belediye Başkanımız Turhan BULUT içimizi acıtan duygusal bir konuşma yaptı.Anlamlıydı,mutlu kıldı bizi duygularımıza tercüman oldu.

  Sayın Başkana düşen bir görev daha var hastahane caddesine ‘’Doktor Mustafa KÖRPEOĞLU caddesi’’adının verilmesini encümenine önermek.

  Sevgili Mustafanın bu anlamda kalıcılığını sağlamak onu yapılacak son görevlerden.

  Sevgili arkadaşım! seni sevgiyle anıyor yaptıkların ve ürettiklerinle yaşayacağının altını çiziyorum.

  Rahat uyu.

  Gözün arkada kalmasın…

  İbrahim SERVET

   

   

  #

  YORUM YAZ

  #

  MUSTAFA KÖRPEOĞLU’NUN ANISINA-İbrahim SERVET-” Yazısı için Yorumlar

  1. Mustafa Kaynar dedi ki:

   Servet kardeşim, Öncelikle rahmetli arkadaşımız hakkındaki duygu ve düşüncelerin için seni kutlarım. Ağzına yüreğine sağlık. Arkadaşımızı bir defa daha rahmetlle anıyor mekanı cennet olsun diyorum.

  2. Yaşar dedi ki:

   Mustafa abimizin adının , yasalar ve mevzuat imkan verir ise hastaneye adının verilmesi daha anlamlı olacağını düşünenlerdenim,konuyla ilgili gerekli girişimlerde bulunulması adına Belediye başkanı Turhan abiden bu konuda öncülük yapılmasını rica ederim,Dr Mustafa abimizin mekanı ceenet olsun inşallah.