logo

Reklam Alanı
 • 16 Eyl 2019 14:45 - Okunma Sayısı: 1.267 - Yorum Yaz (0)

  Neden Mengen’den Almak İstiyorsunuz?

  Neden Mengen’den Almak İstiyorsunuz?

  Neden Mengen’den almak istiyorsunuz?

  Neden Mengen’den almak istiyorsunuz?

  15 Eylül 2019
  Neden Mengen’den almak istiyorsunuz? Mengen Fakülte Yaptırma ve Mengen …

         Neden Mengen’den almak istiyorsunuz?

  Mengen Fakülte Yaptırma ve Mengen Dernekler Federasyon Başkanı Aydın Özmenli, yaptığı açıklamada Mengen’de bulunan Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümü’nün taşınacağını iddia etti.

  Özmenli yaptığı açıklamada, “Üniversitemizin kurucusu Rahmetli İzzet Baysal Beyefendi’ye yetişemedim ama dönemin Bakanı halen sağ olan Sayın Kazım Oksay Bey, Bolu eski Valisi halen sağ olan sayın Gökhan Aydıner Bey ve Kurucu rektörümüz rahmetli Prof. Dr. Kemal Güçlüol Bey ile sohbet etme imkanım oldu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

  Kurucu rektörümüzden bu tarafa gelen her yönetici toplumun sesine kulak vermiş ihtiyaçlarını önemsemiş kazanımlar elde edilmesini benimsemişlerdir. Yakın tarihe bakalım. Mengen Fakülte Yaptırma Derneği; Mengen’e Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü açılmasını planlandığında sadece fikir aşamasındaki bu olguyu dönemin Rektörü Sayın Prof. Dr. Atilla Kılıç Bey bizleri kabul ederek dinlemiş farklı bakış açılarıyla yorumlamış ama hayır dememiştir. Sonraki rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hayri Coşkun Mengen markasının önemini bilen bizlerin yapılanmasıyla çok daha ilerisini görerek kurumsallaştırarak markalaştıran yaklaşımıyla bizleri desteklemiş gönülden emeği olan bir şahsiyettir

   Ne öğrenmek istiyor, ne de dinliyor     

  Hali hazırdaki rektör Prof. Dr. Sayın Mustafa Ali Şarlı Bey bu yapılanmaların, emeğin, gönül sesine ne hikmetse kulaklarını tıkamış, dediğim dedik, düdük bende ben çalarım fikriyle başka fikirleri ne öğrenmek istiyor, ne de dinliyor.

  Evet Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle, oluruyla atamasıyla geldiniz amenna. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız bugün valilerimize dahi halkın içerisine girin, halkın nabzını tutun, sesine kulak verin derken sizin bu derebeyliğiniz ve ahkamınızın gücü halen içinde bulunduğunuz cemiyet midir?

   Birileri’ Mengen dediğin yer dombayların göle yattığı, kamyoncu ve şoförlerinin gelip geçtiği yer’ dedi ve bir daha iflah olmadı.

  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Mengen Yerleşkesi üniversitenin senato kararıyla *YÖK* onaylıdır. Bizler kazanımlarımızı bir adım ileriye taşıyabilmek adına okulumuzun bütün mutfak ekipmanlarını kendimiz tedarik ettik (o dönemde *100 bin TL* .) Köylümüz *30* dönüme yakın arsa bağışladı. *100 yataklı kız öğrenci yurdu* muzun bütün Mefruşatı ve mutfak yapılanması tarafımızdan sağlandı, (O dönemde *150 bin TL* ).Bizlerle beraber özel işletmeler de öğrencilerimizin hayatını kolaylaştırabilmek adına gerek yurt ve pansiyonlar gerek kafeler ve benzeri birçok işletme açıldı. İzzet Baysal Vakfı Başkanı Sayın Ahmet BAYSAL ve Mütevelli heyetiyle defalarca görüşülüp toplantılar yapıldı. Hatırlatmak isterim ki bu Kampüs Valilik, Mengen Belediyesi, rektörlük, İzzet Baysal Vakfı ve yüklenici firmanın imzalarıyla bu aşamaya geldi. Sonuç olarak KAMPÜS sözü alınıp yapım aşamasına geçildi ve inşaat neredeyse bitme aşamasına geldi. Devam eden bu süreçte son aşamalara gelinmişken ne oldu da yerini yurdunu, kuruluşunu ve nasıl yapılandığını bilmediğiniz ve herhangi bir emeğinizin olmadığı bu bölümü merkeze taşımak istiyorsunuz. Neden Mengen’den almak istiyorsunuz? Komisyonlar kurup neden farklı algı yaratmaya çalışıyorsunuz? Mengen Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü açıldığından bu tarafa *6.dönem* mezunlarını verdi. Bu mezunlar Mengen’de okudukları için iyi eğitim alamayıp, iş mi bulamamışlar, aç mı dolaşıyorlar?

     Fark ne biliyor musunuz?

  Bizim millet eliyle yaptıklarımızı siz devlet eliyle yıkmaya çalışıyorsunuz.

  Bizler alnımızın teriyle kazandıklarımızla, ailemizin rızkından keserek buraları yapılandırdık. Siz devletten gelen hazır parayla daha iyisini yapamadığınız gibi eğitimcinin ve öğrencinin parasını keserek o yok, bu yok, diyerek Mengen’e karşı kışkırtıyorsunuz. Makamınız var, yetkiniz ve selahiyetiniz var, cemiyet gücünüz de var buyurun çok istiyorsanız bir tanede Bolu’da siz açın. Bu kadar imkan ve yetkiye sahipken siz de yapın.

  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü denilince akla ilk MENGEN gelir ve bu bölümünde yeri Mengen’dir.

   Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümünü vermeyeceğiz

  Bugün tüm öğrenciler pansiyon, yurt ve ev kiralamaları konusunda taahhütname imzalamışken hangi akla uyarak ivedilikle burayı taşımak istiyorsunuz.

  Üzgünüm ama toplumdan bu kadar yoksunsunuz.

  Lütfen canınız sıkıldıkça Mengen insanının moralini bozmayın.

  Bizler tırnaklarımızla sahip olduğumuz Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümünü vermeyeceğiz. Bu konunun bizim için kırmızı çizgi olduğunu, taşınmasına tahammül edemeyeceğimizi, Mengenlilerin sosyal sorunu haline geldiğini de belirtirim” ifadelerine yer verdi.

  Bolunun Sesi

  #

  YORUM YAZ