logo

Reklam Alanı
 • 19 Şub 2020 10:39 - Okunma Sayısı: 4.482 - Yorum Yaz (2)

  PAZARKÖY NEDEN CUMALIKIZIK GİBİ OLMASIN?

  PAZARKÖY NEDEN CUMALIKIZIK GİBİ OLMASIN?

   

  Pazarköyümüz gün geçtikçe kan kaybediyor ve küçüldükçe küçülüyor.Böyle turizme yatkın bir yerin değerlendirilmemesi ise üzücü.

  Başlıktan anlaşıldığı üzere Cumalıkızık;Bursa’nın şirin ,700 yıllık tarihi geçmişe sahip bir köyüdür.Köylüler kendi yaptıkları el ürünleri,ev ürünleri,süs eşyaları,hediyelik eşyalar  gibi şeyler satarak geçimini sağlıyor.Köy Osmanlı dönemlerine ait ev tipleri ile  biliniyor ve rengarenk evleriyle ilgi çekiyor.Pazarköyümüzde de buna benzer birçok ev vardır.Onlarca kapalı,terk edilmiş halde dükkanlar bulunmaktadır.

  Pazarköyümüzde birlik beraberlik sağlanarak merkezdeki kullanılmayan evlerin ve dükkanların renkli ve kullanılabilir hale çevirerek Cumalıkızık gibi satıcı dükkanları ve kahvaltı salonları  açılarak turizme

  Cumalıkızıktan Fotoğraflar

  Pazarköy’den fotoğraflar

  Cumalıkızık tan Fotoğraflar

   

  #

  YORUM YAZ

  #

  PAZARKÖY NEDEN CUMALIKIZIK GİBİ OLMASIN?” Yazısı için Yorumlar

  1. Kenan KIYASOĞLU dedi ki:

   OLMAZ VEYA YAPILAMAZ DİYE BİR ŞEY YOK YETERKİ İNSANLAR İSTESİN KAHVE KÖŞELERİNDEN ÇIKIP İŞ ÜRETSİNLER BU DA AKILDAN GEÇER…

  2. Hikmet HAZAN dedi ki:

   “PAZARKÖY NEDEN CUMALIKIZIK GİBİ OLMASIN?” EVET PAZARKÖY CUMALIKIZIK OLABİLİR. ANCAK PAZARKÖYÜN KAYMAGINI YİYİPTE PAZAR KÖYE BAKMAYANLAR KENDİNE GELSİN. VEYA PAZARKÖYÜ TAMAMEN TERK EDİP BIRAKSINLAR. SÜT FABRİKASI GİTTİ, PAZARKÖYE HİZMET EDEN SAYIN CEZMİ BİLGİN AİLESİNİN ESERLERİ OLAN ORTAOKUL VE İLKOKUL DA GİTTİ, BİR ÖĞRENCİDE OLSA O İLKOKUL ORADA KALMASI GEREKİRDİ. EĞİTİM BİR YUVANIN GELİŞMESİNİ SAĞLAYAN EN ÖNEMLİ KAYNAKTIR. YAPMAYIN BEYLER PAZARKÖYÜMÜZ KALKINIR. NASIL MI? PAZARKÖYÜ PAZARKÖYLÜLERE BIRAKIP ONLARIN PROJELERİNE DESTEK VERMELİ. GURBETTE BULUNAN ÇOK DEĞERLİ SAYIN PAZARKÖYLÜLERİ BU DURUMLARDAN HABERDAR EDİP ONLARLA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPARAK PROJELER ÜRETİP ONLARI HAYATA GEÇİRMEKLE OLUR. PAZARKÖYE ZARAR VERENLERİ SAYIN PAZARKÖYLÜLERİN BİLMESİ GEREKİR. ZARAR VERENLER ÖNLENİRSE, PAZARKÖYE FAYDASI OLAN VE PAZARKÖYE SAHİP ÇIKAN KERESTE FABRİKASI GİBİ ÜRETİM SAHALARI YAPILIP, ÇOĞALTILMASINA DESTEK VERİLMELİDİR. MENGENİN EN ESKİ TARİHİ BİR KÜLTÜRE SAHİP YERLEŞİM YERLERİNDEN BİRİSİDİR. HER YÖNÜYLE ZENGİN OLAN PAZARKÖY, KALKINMASI İÇİN ÇALIŞKAN BİR EKİBE İHTİYAÇ VAR . O EKİP GURBETTEKİ PAZARKÖYLÜLERLE BERABER, ŞUANDAKİ PAZARKÖYLÜDÜR. PAZARKÖYE SEVGİ , SAYGI VE SELAMLAR.