logo

Reklam Alanı
 • 16 Oca 2018 20:31 - Okunma Sayısı: 4.014 - Yorum Yaz (2)

  Ahşap Mengen Köy evleri ne olacak ?

  Ahşap Mengen Köy evleri ne olacak ?

  Sık sık gündeme getiriyoruz yineleyeceğim Ne olacak ahşap Mengen Köy evleri?

  Uzun zamandan bu yana Mengen Köy evleri ile ilgili fotoğraf derlemeye ve ne olacakları ile ilgili yazılar yazmaya sorular sormaya devam ediyoruz.
  Mengen Sevdalısı ve ilçemizin duyarlı  kişileri ile  bu fotoğraflardan bazılarını paylaşmak istiyoruz.
  Çevre il ve ilçelerde olmayan ve artık ayakta bile kalamayan ahşap evlerimizin Mengen genelinde halen var olduğunu söyleyebilirim.Tüm ilçemizin köylerinde ahşap evlerin sayısının ortalama bin tane olabileceğini söyleyebilirim.
  Fotoğraflarla sizlere sunmaya çalıştığım köy gezilerinde de şahit olduğum ve gördügüm ahşap Köy evlerinin turizme kazandırılması için gerekli çalışmaların yapılması  Mengenlilerin harekete geçirmesi gerekli.
  Mutlaka arz ettiğimiz konuda bir proje vardır.Fotoğrafları izleyicilerimizle paylaşıyor ve yorum değil adım atılması ile ilgili girişimler bekliyoruz.

  Aşçılar diyarı doğa harikası,lezzet ustalarının ata ocağı Mengen in ahşap Köy evlerinin bir an önce değerlendirilmesi dileğimizdir.

  Hüseyin VARLIK  #

  YORUM YAZ

  #

  Ahşap Mengen Köy evleri ne olacak ?” Yazısı için Yorumlar

  1. Haldun Arık dedi ki:

   Sayın Kaymakamımız dan Öncelikle Yakacak odun uğruna eski evlerin yıkılmasının durdurulmasını rica ederiz.Neredeyse bir sektör haline geldi bu uygulama.Hayati tehlike si var diye korku salınarak ev sahiplerini tedirgin ediyorlar. Eski ev sahipleri de çaresizlik içinde onay veriyorlar.Çıkan odun da daha fazla yıkım parası isteniyor.Böylece birileri haksız kazanç sağlıyor.Böyle giderse bu evlerin sadece resimleri kalacak gelecek nesillere.

  2. MİTHATCAN dedi ki:

   bu bizim eski köy evleri hepsi tarihi evler antika değerinde kiymeli önemli koruyan yaşatan lara selamlarımızla