logo

Reklam Alanı
 • 10 Şub 2020 13:30 - Okunma Sayısı: 729 - Yorum Yaz (0)

  Sigaraya Çapraz Denetim Devam Ediyor

  Sigaraya Çapraz Denetim Devam Ediyor

  Sigaraya Çapraz Denetim Devam Ediyor

  Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de belli aralıklarla sigara denetimleri devam ediyor.

  Sigara kullanımında caydırıcılık olarak ve toplum saglığını korumak için düzenli aralıklarla sigara denetimleri yapılıyor.

  Mengen’de Kapalı mekanlarda,ticari alanlarda gerçekleşen  çapraz denetimler’de saglık memurları Mustafa ANAÇ,İrfan ŞAFAK emniyet görevlisi Mert KORKMAZ ve zabıta Kenan BÜYÜKYILMAZ görev aldılar.

  Denetimlerin devam edeceği ve vatandaşların şikayetler için “ALO 182” Numarayı aramaları hatırlatıldı.

  Hüseyin VARLIK

   

  Haber Kaynak:Posta Gazetesi

   Sigaraya çapraz denetim! 10 bin 555 lira cezası var

  Sigaraya çapraz denetim! 10 bin 555 lira cezası var

  1500 Sağlık Bakanlığı elemanı bulundukları illerden başka illere giderek gece gündüz demeden sigara denetimi yapıyor. 10 yılda 22.5 milyon denetim yapıldı. Yasağı ihlal eden işletmelere kapatmaya varan cezalar var

  4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun kapsamında 19 Temmuz 2009’dan itibaren, evler hariç tüm kapalı alanlarda tütün ürünü kullanımı yasaklanmıştı. Kanun, tütün ürünü kullanmadığı için zarar görenleri yani toplum sağlını korumayı amaçlıyor. Yasağa uymayan işletmelere caydırıcı cezalar uygulanıyor.

  KATLANARAK ARTIYOR

  2 bin 140 lira ila 10 bin 555 lira arasında değişen cezalar her seferinde 1 kat artıyor. Üçüncü tekrardan itibaren 10 gün ila 30 gün arasında kapatma cezaları söz konusu oluyor. Kişilere ise 153 lira ceza kesiliyor. Bu cezalara rağmen birçok mekanda sigara yasağına uyulmuyor. Ancak Sağlık Bakanlığı ve yerel yönetimler ihlallerin önüne geçmekte kararlı, yani denetimler katlanarak artacak.

  Posta

  #

  YORUM YAZ