logo

Reklam Alanı
 • 02 Ağu 2018 17:16 - Okunma Sayısı: 380 - Yorum Yaz (0)

  Sporcumuz Dünya Şampiyonasında

  Sporcumuz Dünya Şampiyonasında

  Mengen’li Sporcu Dünya Şampiyonasında (Seral Çevik)

  “2012 yılından bu yana dünya şampiyonalarına katılarak ülkemizi kütük kesme dalında temsil eden Seral ÇEVİK, bu yıl İngiltere’de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor. Bolu’nun Mengen ilçesi Sarıkadılar köyünde çiftçilik ve orman işinde çalışarak yaşamını sürdüren ÇEVİK  :

  1978 yılında Bolu’nun Mengen ilçesi Sarıkadılar köyünde doğdum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Çiftçilik ve orman işinde çalışarak yaşamımı devam ettiriyorum. İlk olarak 2012 yılında, bir arkadaşımın tavsiyesiyle Kütük Kesme sporuna merak saldım. İstanbul’da 7 ay boyunca aldığım eğitimlerden sonra takım arkadaşlarımla birlikte ülkemizi temsil etmek üzere Norveç’te düzenlenen turnuvada ilk dünya şampiyonası deneyimimi yaşadım. Ardından sırasıyla Almanya, Avusturya, Polonya, tekrar Almanya ve Norveç’te düzenlenen şampiyonalara katıldım. 4 kişilik bir takımla birlikte, ilk olarak motorlu testere, balta, bıçkı ve tekrar balta olmak üzere dört bölümden oluşan bir yarışma atmosferinde, gurur verici anlar yaşadım.  Son olarak, bu yıl Ekim ayında, İngiltere’de düzenlenecek olan turnuva için takım arkadaşlarımızla birlikte hazırlıklarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ülkemizi tekrar temsil edecek olmanın gururunu yaşıyoruz.”

  dedi.

  STIHL TIMBERSPORTS

  HIZ, GÜÇ, YETENEK gerektirir. Ekstrem bir spordur. Adrenalin doludur. Yapması zor, tehlikeli ve eğitim gerektirir. İzlemesi ise keyiflidir,alışkanlık, tiryakilik yapar. Katı kuralları vardır. 500 den fazla profesyonel sporcu Dünya Şampiyonasında çarpışırlar. 20’den fazla belirli seviyenin üzerinde olan ülke takımı da Dünya Şampiyonasında birbirleriyle adeta savaşırlar. Formaları üzerindeki amblem, bayrakları, vatanları, milletleri, aileleri, çocukları, gururları, onurları için! Bu takımlardan biri de    TÜRK TAKIMI’dır.

  Haber: Sonat GÖKDEMİR

  #

  YORUM YAZ