logo

Reklam Alanı
 • 24 Oca 2018 10:27 - Okunma Sayısı: 162 - Yorum Yaz (1)

  Türkiye’yi Geredeli Duman temsil edecek

  Türkiye’yi Geredeli Duman temsil edecek

  Türkiye’yi Geredeli Duman temsil edecek

   

  Türkiye’yi Geredeli Duman temsil edecek

   

  Geredemizin ve Arkut Sporcu Eğitim Merkezi’nin milli sporcusu Ayşenur Duman, Ülkemizi Güney Kore’de yapılacak olan Kış Olimpiyatlarında temsil edecek.Güney Kore PyeongChang’de 09-25 Şubat 2018 tarihlerinde olan 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi Geredemizin milli sporcusu Ayşenur Duman temsil edecek.

  09-25 Şubat 2018 tarihlerinde PyeongChang Güney Kore’de yapılacak olan 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi Gerede Arkut Sporcu Eğitim Merkezi sporcumuz Ayşenur Duman temsil edecek. Ayşenur Duman’a yarışma öncesi başarılar dileyen Bolu Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürü Şahin Ertem “Başta sporcumuzun ailesini, sporcumuzu ve antrenörlerimi tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum. Herşey spor kenti Bolu içi” dedi.

  Olimpiyat Komitesi’nden yapılan açıklamada; “Bu yıl 9-25 Şubat’ta Güney Kore’nin PyeongChang kentinde düzenlenecek 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’na katılacak milli sporcularımızın isimleri belli oldu. 4 spor dalında toplam 8 sporcumuzla katılacağımız PyeongChang 2018’de, ülkemiz kayakla atlama spor dalında olimpiyat tarihimizde ilk kez temsil edilecek.

  Uluslararası Kayak Federasyonu’nun (FIS) 22 Ocak 2018 tarihinde duyurduğu isimler ile birlikte netleşen Olimpiyat kadromuz alp disiplininde 2, kayaklı koşuda 3, artistik buz pateninde 2 ve kayakla atlamada 1 olmak üzere toplam 8 sporcumuzdan oluşuyor.

  PyeongChang 2018’de ülkemizi Kayaklı Koşuda Ayşenur Duman, Hamza Dursun ve Ömer Ayçiçek, Alp Disiplininde Serdar Deniz ve Özlem Çarıkçıoğlu, Kayakla Atlama dalında Fatih Arda İpçioğlu ve PyeongChang 2018’e katılma hakkını daha önce 2017 Dünya Şampiyonasında aldıkları sonuç ile garantileyen Artistik Buz Pateni Buz Dansı çiftimiz Alper Uçar ve Alisa Agafonova temsil edecek.

  Yaklaşık 5 bin sporcunun katılımının beklendiği PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda müsabakalar alp disiplini, artistik buz pateni, biatlon, bobsleigh, buz hokeyi, curling, kayakla atlama, kayaklı koşu, kuzey kombine, luge, serbest stil kayak, skeleton, snowboard ve sürat pateni sporlarında yapılacak” denildi.

  Haber: Mehmet Çığrılı

  #

  YORUM YAZ

  #

  Türkiye’yi Geredeli Duman temsil edecek” Yazısı için Yorumlar

  1. Sabite Karademir dedi ki:

   Tebrikler! Basarilar! Heyecanla izleyeceğiz….