logo

Reklam Alanı
 • 20 Şub 2020 15:22 - Okunma Sayısı: 572 - Yorum Yaz (0)

  ULUSAL AŞÇILIK KAMPI PROTOKOLÜ MENGEN’DE İMZALANDI

  ULUSAL AŞÇILIK KAMPI PROTOKOLÜ MENGEN’DE İMZALANDI

  ULUSAL AŞÇILIK KAMPI PROTOKOLÜ MENGEN’DE İMZALANDI

  12-18 Nisan’da Gerçekleşecek Ulusal Aşçılık Kampı Protokolü İmzalandı

  Ulusal aşçılık Kampı protokolünü yetkililer tarafından imzalanarak Onaylandı

  Ulusal Aşçılık Kampı Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin ”Aşçılık”, ”Gastronomi”, ”Gastronomi ve Mutfak Sanatları”, ”Mutfak Sanatları ve Yönetimi” programlarında okuyan eğitici ve öğrencileri bir araya getirmek. Çeşitli etkinlikler ile vizyonlarını genişleterek, mesleki gelişimlerine; dolayısıyla Türk aşçılık eğitimine pozitif katkı sağlamak amacı ile ”Mengen Aşçılık Okulu Mezunları Derneği” (AŞOMDER) öncülüğünde düzenlenen Aşçılık kampının paydaşlarının faaliyetleri ile ilgili esas ve yükümlülükleri belirlemek amacı ile düzenleniyor.

  12-18 Nisanda gerçekleşecek olan 6.Aşçılık kampı protokolünü imzaladılar.

  Bu yıl altıncısı gerçekleşecek olan Ulusal Aşçılık Kampı imza törenine protokol olarak Mengen Kaymakamı Betül BÜYÜKKILIÇ, Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof.Dr.Aydın HİM, ASOMDER Başkanı Levent DEMİRÇAKMAK katıldılar.

  Mengen Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Emine Elif  YÜCETÜRK’ün ev sahibi olduğu törende Kaymakam Betül BÜYÜKKILIÇ,Belediye Başkanı Turhan BULUT, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof.Dr.Aydın HİM(Rektör Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI adına) ve AŞOMDER Başkanı Levent DEMİRÇAKMAK  12-18 Nisanda gerçekleşecek olan 6.Aşçılık kampı protokolünü imzaladılar.

  Artık marka bir etkinlik olarak Ulusal Aşçılık Kampı’nın Mengen ilçesine dikkatleri daha fazla çektiğini belirten Kaymakam Betül BÜYÜKKILIÇ : Geçen yıllarda olduğu beşinci yılında da kamu olanaklarını aşçılık kampına tahsis ediyoruz.Böyle bir organızasyona ilk defa şahit oluyorum ben de heyecanlıyım.Bunu sosyal sorumluluk projesi olarak görüyorum.Aşçılık kampının öğrencilerin vizyonunu geliştirmesi için gastronomi eğitimine katkı saglayacağına inanıyorum.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

  Etkinliğin ilçe halkına ve kültürüne büyük faydası olduğunu belirten Belediye Başkanı Turhan BULUT:
  “Aralıksız her sene yapılan ve haliyle gelenekselleşen Ulusal Aşçılık Kampı, ülkemizin en çok dikkat çeken gastronomi etkinliklerinden birisi haline geldi. İlçemize yoğun bir ilgi gösterilmesini sağlayan bu kamp, aynı zamanda halkımızca da oldukça olumlu karşılanıyor.” Kamp bittiğinde gelecek yılın kampı özlenen kamp olarak bekleniyor,altıncı ulusal aşçılık kampının başarılı geçmesini diliyorum dedi.

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Aydın HİM:Aşçılık okulu mezunları Dernegi 30 yılı aşkın bir dernek.Dernek sayesinde proğram hayata geçti.Kaymakamlığımızın,Belediyenin,Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği var.Üniversitemizin organizasyonda yer alması ile Mengen marka olunca Mengen Aşçılık okulu mezunlar Derneğinin de katkısı olduğu gibi Mengen Aşçılık ve Turizm Derneginin de katkısı var.Aşçılık Festivali ve aşçılık kampı Mengen’in iki büyük organizasyonu dedi ve destek olanlara teşekkür etti.

  Kampa ilginin her sene giderek arttığını belirten AŞOMDER Başkanı Levent DEMİRÇAKMAK:
  “Altı sene önce başladığımız ve dünyanın başka bir yerinde örneği olmayan kampımıza katılım, önceki yıllara göre oldukça artış gösteriyor.Yükseköğretim kurumlarına bağlı okullardan öğrenciler ve öğretim elemanları kampa katılım sağlayacak ve farklı eğitim alacaklar. Tüm AŞOMDER ailesine, genç katılımcı arkadaşlara ve yapmak istediklerimize inanarak bizi yalnız bırakmayan tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

  12-18 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan kampta; eğitim sırasında kullanılacak kırmızı ve beyaz etler, deniz ürünleri, bakliyatlar, hamur işleri ve yağlar gibi yeme-içme malzemelerinin yanı sıra; hijyen ürünleri ve üniformalar gibi ürünler de destekçi firmalar tarafından ücretsiz karşılanacak ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

  #

  YORUM YAZ