logo

Reklam Alanı
 • 13 Nis 2018 9:07 - Okunma Sayısı: 221 - Yorum Yaz (0)

  Üniversite’de gece yarısı inşaat gürültüsü !

  Üniversite’de gece yarısı inşaat gürültüsü !

  Üniversite’de gece yarısı inşaat gürültüsü !

  • Üniversite’de gece yarısı inşaat gürültüsü !  

  Üniversite’de gece yarısı inşaat gürültüsü !  
   (Okuyucu haberi)  

  Dün gece (12.04.2018 gecesi) Gölköy kampüste bulunan ve TÜRGEV’e ait olduğu söylenen yurt inşaatında beton dökme araçları saat gece yarısı 02.45′ kadar çalıştılar. Yapılan yurdun bitişiğinde olan ve 10 metre mesafedeki 17 dairelik lojman binamızda oturan tüm insanlar oluşan gürültü, kamyon ışıkları, korna sesleri, Beton döken ekibin seslerinden rahatsız oldular.
  Zabıta ve polis dahi gürültüyü durduramadı !        
  Daireden birinin şikayetiyle başlayan daha sonra diğer oturanların 155 polis 153 zabıta ve Bolu Belediyesi’ni aramaları nedeniyle 00.15’te polis ve zabıta olay yerine intikal etmiş. Olayı durdurma yetkisi elinde olan zabıta ve polis yapılan çalışmayı durduramadan olay yerinden ayrılmıştır.
     1 saat daha dişinizi sıkıverin !       
  Tekrar aradığımızda ise 1 saatlik işlerinin kaldığı ve bitireceklerini bundan sonra gece çalışmayacaklarını söylemelerine rağmen, çalışmalar gece 02.45’e kadar devam etmiştir. Polisi tekrar aradığımızda ise olaydan bilgilerinin olduğunu fakat inşaatçıların Belediye Başkan yardımcısından izinleri olduğunu ve betonun bu gece dökülmesi gerektiğini söyleyerek 1 saat daha dişinizi sıkıverin dediler.
  Kampüs sınırları içinde olan ve lojman bloklarının hemen dibinde yapılan bu gürültüyü oluşturanlar, buna izin verenler bu lojmanlarda akademik ve idari personellerin oturduğunu ve sabah işe gideceklerinden haberleri yok sanırım. Beton ertesi gün sabah veya öğlen vaktinde pekala dökülebilirdi. Acaba bu olay Avrupa’da olsa, böyle birşeye izin verilir miydi?

  Elimizde birkaç video kaydı polis zabıta ve bolu belediyesi ile görüşmelerimizin ses kayıtları mevcut. Ulusal medya whatsapp ihbar hattına da gönderdik. Bimer’e ve Cimer’e de yazdık. Bu olay karşısında çalışmaları durduramayan zabıta amiri başta olmak üzere Belediye Başkan yardımcı hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

  Bolunun Sesi

  #

  YORUM YAZ