logo

Reklam Alanı
 • 20 Kas 2017 22:00 - Okunma Sayısı: 1.100 - Yorum Yaz (1)

  Yedigöller Milli Parkı’na ziyaretçi akını sürüyor(70.Yıl)

  Yedigöller Milli Parkı’na ziyaretçi akını sürüyor(70.Yıl)

  Yedigöller Milli Parkı’na ziyaretçi akını sürüyor

  BOLU’nun doğa harikalarından Yedigöller Milli Parkına, sonbahar mevsiminin büyüleyici güzellikleri ile ziyaretçi akını devam ediyor.

  Nazlıgöl, Seringöl, Deringöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Büyükgöl’ün oluşturduğu Yedigöller Milli Parkı sonbahar mevsimin hüküm sürdüğü aylarda ziyaretçilerle doluyor.Bolu kent merkezine 44 kilometre uzaklıktaki milli parka gelen ziyaretçiler eşsiz manzaranın ve doğanın tadını çıkarıyorlar.Bolu istikametinden yolun asfalt olması gezi turlarının ilgisini dahada artırıyor.Turla gelen amatör fotoğrafçı grupları milli parktaki doğal güzellikleri fotoğraflarken, yeşilin tüm tonlarının buluştuğu milli parkta yürüyüş yapmanın keyfini yaşıyorlar.Rehberler ve fotoğraf ustaları ile adeta eğitim gören fotoğraf severler tatbikatlarını ve uygulamalarını yerinde yapıyorlar.

  Ülkemizin her tarafından hatta yurt dışından bile gelen ziyaretçiler mangal yapmanın yasak olduğu milli parkta, mangal yakmadan piknik yapıyorlar.Ateş yakmak ancak Milli Parkın Bolu ve Mengen istikametlerinde tesbit edilen yerlerde izinle olabiliyor. Pazar günü araç yoğunluğunun fazla olması sebebi ile Bolu istikametinden dönüş izni verilmedi sürücüler ve araç sahipleri Mengen istikametinden dönüşe yönlendirildiler.

  #

  YORUM YAZ

  #

  Yedigöller Milli Parkı’na ziyaretçi akını sürüyor(70.Yıl)” Yazısı için Yorumlar

  1. mithatcan dedi ki:

   ÇOK HARİKA SÜPER DOYUMSUZ MUHTEŞEM DOĞA İLE İLGİLİ RESİMLER İÇİN EMEKLERİ GEÇENLER İYİ Kİ VAR LAR SAĞOLSUNLAR VAROLSUNLAR SELAMLARIMIZLA SAYGILARIMIZLA