logo

Reklam Alanı
 • 07 Oca 2019 16:15 - Okunma Sayısı: 169 - Yorum Yaz (0)

  Yeni yılın ilk toplantıları başlıyor

  Yeni yılın ilk toplantıları başlıyor

  Yeni yılın ilk toplantıları başlıyor

   

  İl Genel Meclisi Ocak Ayı toplantıları 07 Ocak Pazartesi günü başlıyor. Hafta boyunca gerçekleşecek yeni yılın ilk toplantılarında Bolu ve ilçeleri ile alakalı gündem maddeleri ele alınacak.

   

  Yaşar Yüceer Başkanlığında Pazartesi günü başlayacak olan meclis toplantılarının ilk oturumunda İl Özel İdaresi tarafından yapılan maden sevki denetimlerinde kaçak olarak yakalanan malzemeye kesilecek cezaya esas olmak üzere ve İl Özel İdaresine ait ruhsatlı ariyet ve kalker ocaklarından satılacak olan malzemelerin 2019 yılında uygulanacak m³ fiyatlarının belirlenmesine dair Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek rapor görüşülüp karara bağlanacak. Ardından İl Özel İdaresinin 2019 yılında uygulanacak olan Etüt ve Rapor ücretlerinin belirlenmesi, ilimiz Merkez İlçe ve diğer İlçelerin Belediye mücavir alan dışında kalan alanlardaki taşınmazların 2019 yılı için yeni imar tarifelerinin belirlenmesi, İl Özel İdaresi tarafından kiraya verilecek olan yeraltı ve kaynak sularına 2019 yılında uygulanacak olan m³ kiralama bedellerinin belirlenmesine dair Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek raporlar karara bağlanacak.

   

  08 OCAK SALI

  Toplantıların Salı günü gerçekleşecek oturumunda Merkez ilçe Mesçiler köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek rapor görüşülecek. Toplantıda ayrıca ilimiz Merkez İlçe ve diğer İlçelerin Belediye imar planları ile mücavir alan dışında kalan kaçak yapılaşmalarda uygulanacak olan 2019 yılında para cezalarının belirlenmesi, İl Özel İdaresinin 2019 yılında Makine ve Ekipman kira bedellerinin belirlenmesi, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait merkez ve ilçelerde bulunan dükkanların kira sürelerinin 1 yıl müddetle uzatılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek raporlar görüşülecek.

   

  09 OCAK ÇARŞAMBA

  İl Genel Meclisi Ocak Ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşecek oturumunda da Merkez ilçe Okçular mahallesinde yapımı devam eden Spor Lisesi ve Sümer Mahallesinde yapımı devam eden İmam Hatip Ortaokulu binalarının bulunduğu parsellerin içinde kalan ring hattı kabinlerinin bulunduğu 30’ar m²’lik alanın Sedaş’a devredilebilmesi için irtifak hakkı verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelecek raporlar ele alınacak. Ardından meclis üyeleri ilimiz köy yolları ağı envanter tablosunu onaylayacak. Daha sonra Yeniçağa ilçesi Hamzabey köyü ve mahallelerine içme ve kullanma suyu tahsisi talebi, Gerede ilçesi, Karabük yolu üzeri 10. km’de bulunan İncegeriş deresinde akmakta olan  Q.1.15 lt/sn.lik su kaynağının kira süresinin belirlenmesi talebi görüşülüp karara bağlanacak.

   

  10 OCAK PERŞEMBE

  10 Ocak Perşembe günü gerçekleşecek toplantıda ise İl Özel İdaresinde tam zamanlı olarak istihdam edilen mühendis, şehir plancısı, tekniker ve bilgisayar programcısına 2019 yılında ödenecek ücret miktarı belirlendikten sonra, Merkez ve İlçelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetlerine hayırsever vatandaşlar arasından 2’şer adet üye seçimi yapılacak. Bu oturumda ayrıca 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. Maddesi gereği 5 adet Denetim Komisyonuna üye seçimi de gerçekleşecek. Toplantıda son olarak, Yeniçağa ilçesi, tapunun 977 parsel nosunda kayıtlı Kaymakamlık lojmanı arsasına

  ifraz ve tevhit işlemlerinin yaptırılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek rapor görüşüldükten sonra oturum sona erecek.

   

  11 OCAK CUMA

  Toplantıların son günü Mengen İlesi, Demirciler köyü, tapunun 267 parsel nosunda kayıtlı  taşınmaz için hazırlanan Kırsal Turizm Tesis alanı amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek rapor görüşüldükten sonra Mudurnu ilçesi, Çevreli köyü hudutlarında tapunun 148 ada, 41, 42, 43 ve 44 parsel  nosunda kayıtlı taşınmaz için hazırlanan imar planı değişikliğinin onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek rapor karara bağlanacak.

  #

  YORUM YAZ